پس از توضیحات این نوازنده پیرامون "رقص تابوت"، در فضای مجازی رقم خورد؛

سومین مورد از کپی کاری غزال آخوندزاده هم فاش شد +ویدئو

6

موسیقی فارس: یکی از پیج‌های اینستاگرامی معروف که اخیرا کپی کاری غزال آخوندزاده را افشا کرده بود پس از توضیحات این نوازنده پیانو باز هم مورد دیگری از کپی های وی را افشا کرد.

به گزارش موسیقی فارس، صفحه اینستاگرامی “فولش” پس از افشای کلیپ های کپی شده توسط غزال آخوندزاده، این بار سومین نمونه از این اقدام غیر اخلاقی را نیز فاش کرد. پس از حواشی به وجود آمده پیرامون قطعه “رقص تابوت” غزال آخوندزاده مجبور به ارائه توضیحاتی در این رابطه شد و صدابرداری به نام “ولکان” نیز مسئولیت کپی کردن آن قطعه را بر عهده گرفت. وی در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرد گفت: “خانم آخوندزاده از این اشتباه من مطلع نبودند.” اما سئوال اینجاست که اگر آخوندزاده در جریان کپی شدن”رقص تابوت” نبوده، در مورد دو نمونه دیگری که پیج اینستاگرامی “فولش” افشا کرده چه توضیحی دارد؟
از دیروز تاکنون بحثی در فضای مجازی درگرفته و مخاطبان و ناظران عرصه موسیقی بر سر یافتن راهی قانونی برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی به بحث و گفتگو نشسته اند. متاسفانه در ایران قانون کپی رایت در زمینه انتشار آثار موسیقایی رعایت نمی شود و یکی از معضلات موزیسین های مولف مساله عدم رعایت حقوق مادی و معنوی آثارشان است.

نسخه اصلی قطعه سوم کپی شده؛

نسخه کپی شده توسط غزال آخوندزاده؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

6 دیدگاه

  • سهند اینانلو در

   چون متاسفانه صدای روی فیلم از روی نسخه اصلی برداشته شده، به بیان دیگر ایشان فقط ادای نواختن پیانو رو درآوردن

 1. خیلی برام عجیبه، این عجیبه که نوازنده باشی و در حد خوبی هم نوازندگی کنی اما برای جذب فالوور همچین کاری کنی. چیزی که از ویدیوها مشخصه این خانم همچین آماتورم نیست که نتونه اصلا دستاشو تکون بده، اما نکته اینه چرا اومده همچین کاری کرده.

 2. با میلاد عزیز موافقم.تنها دلیلی که تا حدی برای بنده منطقی به نظر میرسد این است که،سناریویی برای بیشتر دیده شدن در اینگونه جنجالها نهفته است.
  چون اینشان نوازنده ی بدی نیستند که برای مطرح شدن در نوازندگی چنین جهالتی انجام دهند.
  به هرحال ایشان قرار نیست مانند متین لادنی،کارن محرابیان،دلبر حکیم اوا،جواد بهرامی،و…باشند.همانطور که اشخاص نامبرده قرار نیست مانند کیسین،زیمرمن،بورژفسکی،ریختر،هوروویتز،روبنشتاین و….باشند.و ایضا تمام افراد نامبرده قرار نیز نیست مانند بتهوون و فرانتس لیست و راخمانینف شوند.
  هر شخصی استعدادی دارد و امکاناتی.و زیبایی و پویایی هنر در این تفاوتهاست.
  به گفته حضرت سعدی:
  دنیا آنقدر ندارد که برآن رشک بریم
  یا وجود و عدمش را غم بیهوده خوریم

پاسخ دهید