نشست خبری حمید رضا نور بخش صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد

امسال جشنواره آنلاین پخش می شود

0

داورهای موسیقی فجر را تا دو روز دیگر اعلام می‌کنیم

موسیقی فارس-سارا صادقی:در سومین روز از برگزاری نشست های سی دومین جشنواره موسیقی فجر نشست خبری حمید رضا نوربخش رئیس جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این نشست حمیدرضا نوربخش با بیان اینکه موضوع نشست امروز ما خبر خوبی است که رای نخستین بار در جشنواره موسیقی فجر اتفاق می افتد گفت:  برای پوشش گسترده تر جشنواره تصمیم گرفتیم امسال بخش آنلاینی هم داشته باشیم. ما امروز در عصری زندگی می کنیم که مرزی وجود ندارد و همه اتفاقات می تواند در اختیار همه قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به محدودیت سالن ها تعداد زیادی پشت درها می مانند، ما از لحاظ مکان و امکان با محدودیت هایی مواجه هستیم، شهرستان ها همیشه محروم بودند از اینکه بتوانند برنامه های جشنواره را دنبال کنند. خوشبختانه امروز تکنولوژی این امکان را بوجود آورده که این اتفاق همزمان رخ دهد. امیدوارم این کار سر آغازی باشد برای برنامه های آینده، این کاری است که خیلی وقت نیست که شروع شده ولی به این شکل  می تواند در جشنواره فراگیر شود و همه بتوانند از ان استفاده کنند، امیدوارم دست اندرکاران حمایت کنند و ما بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

نوربخش در ادامه گفت: یک خبر دیگر هم دارم از امروز هر دو سایت تخفیفمان کار خود را شروع کرده است، ما برای دانشجویان (هنرستان) و موسیقی تخفیف هایی گذاشته ایم تا بتوانند به راحتی بلیت های کنسرت را خریداری کنند. در بخش بلیت فروشی آنلاین بیشترین سهم برای هنرمندان است.

رئیس سی ودومین جشنواره موسیقی فجر خاطر نشان کرد: ما امسال بحث موسیقی انقلاب را در جشنواره موسیقی فجر به عنوان بخش ممتاز درنظر گرفتیم اتفاقی که در جشنواره‌های گذشته بسیار کمرنگ بود گروه‌های موسیقی ایرانی آثار برجسته موسیقی انقلاب را با نگاهی نوین و امروزی اجرا می‌کنند.

وی درخصوص معرفی داوران جشنواره گفت: داورهای موسیقی فجر را تا دو روز دیگر اعلام می‌کنیم همچنین با توجه به سازوکارهایی که مهیا شده و امکانات سالن‌ها امکان استفاده از کنسرت‌آنلاین را ایجاد کرده‌ایم.

در بخش دیگری از این نشست حامد عنقا مدیر سامانه حام درباره بخش آنلاین جشنواره توضیح داد: ما از اردیبهشت سال جاری سامانه کنسرت ها را افتتاح کردیم ،چندین برنامه در تالار وحدت گذاشتیم ،اتفاق خوبی که امسال برای ما رخ داد این بود که در اختیار جشنواره فجر باشیم.

وی افزود: در اختیار جشنواره هستیم تا ایده هایی که نوربخش داشته را عملی کنیم ،نکته اینجاست که بدون وقفه وبه شکل زنده بخش آنلاین را در اختیار مخاطبان قرار می گیریم ،تا به امروز چنین اتفاقی برای جشنواره موسیقی فجر رخ نداده است.دیدن برنامه زنده هیچ وقت قابل مقایسه نیست،این سرویس مضائف برای دست اندرکاران نیست.
مدیر سامانه حام در پایان خاطر نشان کرد: در اختیار رسانه ها آیدی کارت دسترسی نامحدود خواهیم گذاشت ،که اهالی رسانه بتوانند به راحتی کنسرت ها را همزمان ببینند.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید