«جان لِجِند» با دریاف جایزه «امی» تاریخ‌ساز شد

0

موسیقی فارس- جان لِجِند که دیشب جایزه «امی» را به سه جایزه معتبر دیگر «اسکار» «گِرَمی» و «تونی» اضافه کرد به عنوان اولین سیاه‌پوستی که همه این جایزه‌ها را دریافت کرده در تاریخ ثبت شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس به نقل از وِرایِتی، جان لِجِند که دیشب جایزه «امی» را به سه جایزه معتبر دیگر «اسکار» «گِرَمی» و «تونی»  اضافه کرد به عنوان اولین سیاه‌پوستی که همه این جایزه‌ها را دریافت کرده در تاریخ ثبت شد.

این خواننده رنگین‌پوست در کنار «اندرو لیود وِبِر» و «تیم رایس» توانست با گرفتن جایزه امی، جزء هنرمندانی باشند که چهار جایزه اصلی و معتبر جهانی را دریافت کرده‌اند.

این سه نفر به عنوان «سیزدهمین» «چهاردهمین» و «پانزدهمین» افرادی بودند که توانستند چهار جایزه اصلی «اسکار» «گرمی» «تونی» و «امی» را دریافت کنند.

همچنین برای اولین بار است که همزمان بیش از دو نفر مجموع چهار جایزه را کسب می‌کنند.

«جان لِجِند» که به عنوان اولین رنگین‌پوست تاریخ توانست این چهار جایزه را کسب کند، توانسته ۱۰ جایزه گِرَمی، ۱ جایزه اسکار، ۱ جایزه تونی و حالا ۱ جایزه امی را بدست آورد.

این سه نفر در کسب این افتخارات به «لوپز» «هلن هِیز» «ریتا مورِنو» «جان گیلگاد» «اودری هِپ‌بورن» «ووپی گُلدبرگ» «ریچارد راجرز» «ماروین هَملیش» «جاناتان تانیک» «مایک نیکولز» «اسکات رادین» و «مل بروکس» پیوستند.

منبع:  فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید