اجرای اُپرای دالاس به دلیل اتهامات جدید جنسی لاسیدو دومینگو، لغو شد

0

موسیقی فارس_هما سعادت: اُپرای دالاس به دلیل اتهامات وارده مبنی بر آزار و اذیت جنسی علیه پلاسیدو دومینگو، سوپراستار اپرا، مهم‌ترین رویداد سال ۲۰۲۰ را لغو کرد.

بنابر مطلب منتشر شده در آسوشیتدپرس، ۱۱ زن دیگر به شاکیان تجاوزهای جنسی پلاسیدو دومینگو، اضافه شد و تعداد شاکیان به 20 نفر رسید. در پی این مساله، مسولین اُپرای دالاس اعلام کردند که به خاطر افزایش اتهام‌های تجاوز جنسی علیه این خواننده، برنامه‌ای را که قرار بود در تاریخ یازدهم مارس سال ۲۰۲۰ اجرا شود را از تقویم رویدادهایشان حذف کردند.

به نقل از خبرآنلاین، ۱۱زن ادعاهای جدیدی راجع به اتهامات جنسی علیه دومینگو ارائه داده‌اند. آنها به ۹ زنی می‌پیوندند که در ۱۳ آگوست به آسوشیتدپرس گفته­اند توسط این ستاره مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند. این داستان اولیه باعث شد تا LA Opera(اُپرای دالاس) تحقیقی درباره دومینگو را آغاز کند.

شاکیان جدید، کارکنان پشت صحنه LA Opera هستند که می‌گویند همه کارکنان و حتی مجموعه مدیریت نیز به مدت یک دهه از رفتار او آگاه بوده است. برخی از کارمندان بخش طراحی لباس نیز می‌گویند همیشه خوانندگان زن جوان را از این مساله آگاه می‌ساختیم که زیاد به او نزدیک نشوند.

اُپرای متروپولیتن در نیویورک نیز اعلام کرد همچنان منتظر نتایج LA Opera هستند و تصمیم‌گیری در مورد آینده دومینگو  را به بعد از این تحقیقات موکول کرده­اند. طبق برنامه قرار بود دومینگو از ۲۵ سپتامبر در اُپرای متروپولیتن نیویورک اجرا کند.

پلاسیدو دومینگو، سوپراستار اپرا می­باشد و از سال ۲۰۰۳ حدود ۱۰ سال مدیرکل اُپرای دالاس (LA Opera) نیز بوده است.

سخنگوی دومینگو در بیانیه‌ای گفت که ادعاهای جدید دارای تناقضاتی است، اما وی هیچ گونه توضیحی در این باره ارائه نکرده است. این در حالیست که این سخنگو هنوز به ایمیل ارسالی از اُپرای دالاس مبنی بر لغو اجرای پلاسیدو دومینگو پاسخی نداده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید