اولین دوره جایزه زنده یاد ناصر فرهودی برگزار می شود

0

موسیقی فارس_ سارا تقی نژاد: موسسه پیشگامان موسیقی(استودیو پاپ) در نظر دارد اولین دوره ی جایزه زنده یاد ناصر فرهودی را در زاد روز این استاد صدابرداری ایران ، در تاریخ ۱۲ آذرماه ۹۸ برگزار نماید.

این دوره با هدف تجلیل ازمهندسان و متخصصان صدا برگزار خواهد شد و باعنوان شبی با نام جشن صدابرداران موسیقی ایران و جایزه ای به نام زنده یاد ناصر فرهودی استاد بی بدیل صداگداری و موسیقی ایران، تعلق میگیرد به برترین های صدابرداری در حوزه موسیقی پاپ( اکوستیک و الکترونیک)سنتی، راک ، موسیقی فیلم،و مقاله که توسط هیئت داوران، انتخاب می گردند.

طبق گفته مجریان این دوره ، چشم انداز ده ساله ای برای موسیقی ایران در نظر گرفته شده به جهت:

۱_ارتقا سطح علمی مهندسی صدا و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و معلومات دانش روز دنیا در رشته صدابرداری، شامل: تحقیق، پژوهش، ترجمه ی مقالات و کتب مرتبط

۲_ایجاد انگیزه و کشف استعدادها

۳_ارتقا سطح کیفی استودیو های ضبط (نرم افزار و سخت افزار) و رشته های مهندسی صدا (ریکورد، میکس و مسترینگ)

اولین دوره جایزه زنده یاد ناصر فرهودی در دو بخش اصلی و جانبی برگزار خواهد شد:

– بخش اصلی: رقابت (عملی) شامل رقابت در رشته های میکس و مسترینگ

بخش عملی: شامل پنج پروژه باز است که در پنج سبک موسیقی فیلم، پاپ الکترونیک، پاپ ارکسترال، سنتی و راک بصورت Wave در قالب فایل فشرده در انتهای صفحه آماده دانلود می باشند.

شرکت کنندگان میتوانند حداکثر دو پروژه را انتخاب و پس از انجام پروژه، فایل میکس و مسرینگ خود را با خروجی  MP3 320 به پست الکترونیک مراسم ارسال نماید.

– بخش جانبی: رقابت (تئوری) شامل جستجو، ترجمه و دفاع از مقالات

بخش تئوری: در این بخش هر شرکت کننده میتواند یک مقاله را انتخاب و نسخه ترجمه شده ی آن را به پست الکترونیک مراسم ارسال نماید.

همچنین برگزیدگان بخش تئوری از طرف داوران، جهت دفاع در روز تعیین شده دعوت خواهد شد.

پست الکترونیک جهت ارسال آثار: NaserFarhoodiAward@gmail.com

مهلت ارسال آثار تا ۱۵ آبان ماه ۹۸ بوده و غیرقابل تمدید می باشد

لازم به ذکر است که :زنده یاد ناصر فرهودی از صدابرداران و صداگذاران به نام و حرفه ای بودند که تا پایان زندگی خودضبط صدای قریب به دویست فیلم و مجموعه تلویزیونی را انجام دادند.
از جمله کارهای مرحوم فرهودی میتوان اشاره کرد به فیلم های : من ترانه ۱۵ سال دارم، دست های آلوده ،عروس آتش ، دوئل، روزواقعه و….
همچنین ضبط کلیهٔ آثار مجید انتطامی در سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۸۶ که در ایران ضبط شده‌اند.
آخرین فعالیت زنده یاد فرهودی صدابرداری فیلم بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیابود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید