برترین ها به انتخاب داوران هزارصدا

0

موسیقی فارس-پری حیدری: آخرین روز پائیز سال 1395 فرهنگسرای ارسباران شاهد نقد و اجرای 8 خواننده و انتخاب خواننده برتر بود. این برنامه با حضور کارشناسان آهنگسازی رضا تاجبخش، خوانندگی شهاب رمضان، و ترانه سرایی امیر ارجینی اجرا شد.
برنامه این گونه آغاز شد که امیر حسین 22 ساله که جوانترین خواننده برنامه بود به عنوان اولین شرکت کننده بر روی سن رفت. وی خواندن را از 14 سالگی زیر نظر استاد پاکروان شروع کرد. “یادت هست” از مریم حیدر زاده شعری بود که امیر حسین خواند، داوران این مسابقه نظر جالبی در مورد اجرا و شعر این خواننده نداشتند.
دومین شرکت کننده امید بیگی بود که زیر نظر استاد لطفی کار خود را شروع کرده بود. او شعری از شهاب شهرزاد را خواند. شهاب رمضان اینگونه به قضاوت پرداخت که صدا خیلی خوب بود ولی در مورد آهنگسازی باید بگویم چیز جدیدی نشنیدم. رضا تاجبخش اجرای بیگی را به دهه هفتاد نزدیک دید و امیر ارجینی انتخاب شعر امید بیگی را خوب دید.
سومین شرکت کننده مهدی ایرانی نام داشت که از ده سالگی موسیقی کار کرده است. ” قصه درد یک مرد” عنوان شعری بود که اجرا کرد. آهنگسازی و میکس و مسترینگ این کار نیز بر عهده خودش بود. تاجبخش با بیان اینکه شما بیشتر موزیسین هستین تا خواننده در مورد این اجرا نظر داد و رضا ارجینی شعر این اجرا را اصلا نپسندید.
در این قسمت از برنامه حضار شاهد زنگ تفریح کوتاهی بودند، از دو خواننده خیابانی دعوت شد که بر روی سن بیایند و ترانه ای را اجرا کنند. امید طهماسبی و علی صفر که در ایستگاه متروی گلبرگ همیشه نظر مردم را به خود جلب کرده اند ترانه ای از ارغوان دوران را به همه ی معلمان آواز تقدیم کردند.
اما شرکت کننده چهارم ایمان محمودی که از 16 سالگی اجرای حرفه ای داشته است ترانه” این روزها “با ترانه سرایی معصومه حمزه را خواند. داوران مسابقه نظرشان این بود که اجرا خوب بود ولی بهتر است بر روی استایل و تیپت
بیشتر کار کنی!!!
امیر هلاکویی از اصفهان با خواندن ترانه” تنهام نذار” شرکت کننده پنجم بود. امیر ارجینی خلاقیتی در اجرا ندید، رضا تاجبخش او را به عوض کردن سبکش دعوت کرد، در این میان شهاب رمضان صدای هلاکویی را خوب دید.
شاهین جلالی و رضا افشان هر دو با هم به عنوان ششمین شرکت کننده به اجرا پرداختند. “دل به دل” از رضا افشان ترانه ای بود که اجرا کردند. شهاب رمضان با گفتن نظر خاصی ندارم و امیر ارجینی با بیان اینکه شعر ضعیف بود این دو خواننده تازه کار را ناامید کردند.
هفتمین شرکت کننده سینا درخشنده از شیراز بود که ترانه “تو طاقت نداري” از مریم اسدی را خواند. سینا توانست نظر مساعد استادان داوری را بخود جلب کند.
و اما مگر میشود رضا تاجبخش و شهاب رمضان در برنامه ای حضور داشته باشند و اجرا نکنند؟! اجرای بی‌نظیر رمانتیک با خوانندگی شهاب و نوازندگی رضا به برنامه جان داد.
هشتمین و آخرین شرکت کننده علیرضا تاجبخش بود که ترانه ای به نام “نیمکت” را اجرا کرد. کارشناسان داوری اجرا را خوب دیدند، استرس داشتن ایرادی بود که از این شرکت کننده گرفتند.
در این قسمت داوران برای انتخاب خواننده برتر به بک استیج رفتند تا فرصتی باشد که خواننده مهمان رحمان که آلبوم “یه عاشق” را قبلا منتشر کرده بر روی سن برود و ترانه” پاییز” با تنظیم مهران خلیلی را بخواند.
بعد از دقایقی کارشناسان برگشتند و رضا تاج بخش نفرات اول تا سوم را اینگونه معرفی کرد :
رتبه سوم : حیات بخش و هلاکویی
رتبه دوم : امید بیگی
رتبه اول : سینا درخشنده
شایان ذکر است که این برنامه با حمایت معاونت هنری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید