بررسی آثار موسیقی آلفرد نیومن در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود

0

موسیقی فارس_ ساراتقی نژاد: قرار است در هر نشست، زندگی و آثار یکی از آهنگسازان تاریخ هالیوود بررسی شود و این نشست اولین نشست از یک مجموعه نشست‎های متوالی خواهد بود که به خدمات «خانواده نیومن» در تاریخ هالیوود می‎پردازد..

 آلفرد نیومن نه تنها یکی از مهمترین بنیانگذاران موسیقی فیلم در هالیوود است بلکه یکی از پر افتخارترین آهنگسازان هالیوود است او تنها آهنگساز تاریخ است که ۹ بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده و رکورد بیش از ۴۳ جایزه اسکار او، تا همین چند سال پیش که رکوردش توسط جان ویلیامز شکست، برای بالغ بر چهار دهه او را به عنوان تنها آهنگساز دارنده بیشترین نامزدی اسکار بی رقیب نگه داشته بود. تاثیر آلفرد نیومن در تاریخ هالیوود چنان بی نظیر است که او را یکی از خالقان صدای هالیوودی می‎دانند. از آثار او می‌توان به «کاپیتان کاستیل»، «فرودگاه»، «خرقه»، «چگونه غرب تسخیر شد»، «چه سرسبز بود دره من»، «بلندی‎های بادگیر»، «گوژپشت نتردام»، «علامت زورو»، «آهنگ برنادت»، «همه چیز درباره ایو»، «آناستازیا»، «دفتر خاطرات آن فرانک»، «عشق چیز فوق‎العاده‎ای است»، «بهترین داستانی که تاکنون گفته شده»، «خوشه‎های خشم»، «مصری (سینوهه)»، «چگونه با یک میلیونر ازدواج کنیم»، «داوود و بلقیس»، «آنها موسیقی خواهند داشت» و ده‎ها اثر ارزشمند دیگر اشاره کرد.»      

نشست بررسی موسیقی فیلم‎های آلفرد نیومن با حضور نصرالله داوودی ۲۸ شهریور ساعت ۱۷ در سالن کنفرانس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. حضور کلیه علاقه مندان در این نشست آزاد است.

به نقل از ایلنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید