در اتفاقی نادر؛

حجت اشرف‌زاده به رونمایی خاتون نرسید

0

موسیقی فارس-مراسم رونمایی  از آلبوم خاتون روز گذشته 10 مهرماه بدون حضور خواننده آلبوم حجت اشرف زاده در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.
به گزراش موسیقی فارس؛ بعد از تلاوت آیاتی از قران تصاویری از صحنه های سینه زنی همراه با نوحه خوانی حجت اشرف زاده پخش شد.
در ابتدای مراسم عباس محمدی سرپرست مرکز موسیقی حوزه هنری به روی صحنه آمد وطی سخنانی گفت: آلبوم خاتون دومین آلبوم عاشورایی مرکز موسیقی حوزه هنری است، که با تکریم مداحان اهل بیت رونمایی می‌شود. سال قبل در همین جا آلبوم خونین دلان را رونمایی کردیم و امیدواریم همین روند در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد و آلبوم‌های بعدی را در سال‌های آینده رونمایی کنیم.
در ادامه حجت‌الاسلام فتحی مدیر موسسه فرهنگی هنری هلال با بیان اینکه آلبوم خاتون ثمره تلاش 2 ساله تعدادی زیادی از هنرمندان است خاطر نشان کرد:موسسه هلال با رویکرد آیینی شکل گرفت . بزرگترین نگرانی در حوزه‌ هنرهای آئینی هجوم فرهنگ بیگانه به اصالت‌های این حوزه است که گوشه نشینی مداحان از یک سو وبی بهرگی به نسل جوان  موجب شده است که کم مایگان در این عرصه تاخت وتاز کنند.
وی افزود:  در ترکیب قالب و محتوا فضای قبار آلود ایجاد شده است که گاه سبب دل‌شکستگی خادمان اهل بیت می‌شود. در این باره لازم است کارهای اساسی انجام شود تا تولیدات مناسبی عرضه شود.
در ادامه مراسم  کلیپی از  صحبت‌های سید محمد سادات اخوی شاعر آلبوم خاتون و محسن جلیلی آهنگ‌ساز این آلبوم بخش پخش شد.
سپس محسن جلیلی آهنگساز این آلبوم گفت: قطعات آلبوم جدا از هم نیست از دو دستگاه شور وچهار گاه یا دشتی استفاده کرده ایم .نکته ای که در آلبوم وجود دارد ملودی محور بودن آن است یکی از آهنگ های آلبوم با نوحه مرحوم شاه حسین بهادری در دستگاه چهار گاه همراه است.
وی افزود: این پروژه دربا سه هدف شکل گرفت ؛نخست لزوم احترام به پیر غلامان دوم یاد آوری فضاها به مداحان وسوم تاکید به جانب داری یک طرفانه بود.
درادامه مراسم مجری برنامه پیام عذرخواهی حجت‌ اشرف زاده  را در باب عدم حضورش در این مراسم خواند به این ترتیب مراسم به پایان رسید.

در پایان مراسم قائم مقام حوزه هنری ، حجت‌الاسلام فتحی وعباس محمدی از پیر غلام حاج آقا سازگار و حاج آقا بازو بند و حاج کریم دلنوا تقدیر کردند.
مراسم با حضور پیرغلامان و مسئولان حاضر در سالن آلبوم خاتون که اثری ویژه برای محرم است رونمایی شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید