خواننده افسانه‌ای آمریکای‌لاتین درگذشت

0

موسیقی فارس-خوان گابریل خوانندۀ افسانه‌ای اهل مکزیک در 66 سالگی بر اثر سکتۀ قلبی درگذشت. او چند روز پیش از مرگ برای 17 هزار نفر از هوادارانش در لس‌آنجلس برنامه اجرا کرده بود.

آلبرتو آگوییلرا والدز نام واقعی خوان گابریل خواننده مکزیکی است که در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. او نخستین آهنگ خود را در 13 سالگی ساخت و پس از به فعالیت در عرصه موسیقی ادامه داد که حاصل آن بیش از 1500 آهنگ شد.

تلفیق سبک‌های مختلف موسیقی مکزیک یکی از ویژگی‌های آثار این خواننده و آهنگساز بود. او در نهایت به چنان شهرت و محبوبیتی رسید که بیش از 100 میلیون نسخه از آلبوم‌هایش در سراسر جهان فروخته شد. این خوانندۀ نامزد شش جایزه گرمی ستاره‌ای در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود دارد.

پس از انتشار خبر درگذشت این هنرمند سرشناس بسیاری از رهبران کشورهای آمریکای لاتین پیام تسلیت منتشر کردند. انریکه پنیا نیتو رئیس‌جمهور مکزیک در توییتر نوشت: «موسیقی میراث او برای جهان بود. او خیلی زود ما را ترک کرد.

بسیاری از هواداران این خواننده با اجتماع در شهر مکزیکوسیتی به یاد او شمع روشن کردند.

گابریل دوران کودکی سختی داشت. پدرش در آن دوران در بیمارستان روانی بستری شد و مادرش که توان مراقبت از او را نداشت، ناچار خوان گابریل را به یتیم‌خانه سپرد. این خواننده سرشناس در روزگار نوجوانی مدتی را به دلیل دزدی در زندان گذراند، البته او همواره از گفت‌وگو دربارۀ زندگی خصوصی خود امتناع می‌کرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید