واکنش وزیر ارشاد به پیشنهاد کنسرت خیابانی همایون شجریان:

مجموعه‌های مختلف ازجمله نیروی انتظامی اظهارنظر کنند

0

موسیقی فارس-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد پیشنهاد همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی گفت: برای اجرایی کردن این پیشنهاد مجموعه‌های مختلف از جمله نیروهای انتظامی اظهارنظر کنند.

به گزارش موسیقی فارس، سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) در پاسخ به سوالی درباره اعلام آمادگی همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، به خانه ملت گفت: اصل این مطلب که هنرمندان در فضای امروز کشور احساس مسئولیت اجتماعی می‌کنند تا بتوانند شرایط اجتماعی را با نشاط‌تر و باامیدتر کنند، قابل تقدیر و تحسین است. طبیعی است هر پیشنهاد باید در شاکله‌ای اجرایی، عملیاتی و ارائه شود تا حداکثر فواید و حداقل هزینه‌ها را به لحاظ اجتماعی به دنبال داشته باشد.

او با بیان این که این پیشنهاد قابل توجه است، افزود: در عین حال این پیشنهاد باید مسیر خود را به لحاظ اجرایی طی کند تا پیامدهای مثبت و منفی آن کاملا تحلیل و پس از آن در مقام اجرا محقق شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در پاسخ به این سوال که در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها آیا با چنین پیشنهادی موافق هستید یا خیر، گفت: این پیشنهاد زیرساخت‌های متنوعی دارد که زیر ساخت‌های حقوقی، تقنینی و  انتظامی از جمله آن است.

او همراهی اهالی فرهنگ و هنر و تحلیل آن‌ها از این پیشنهاد را یکی از لازمه‌های تحقق آن دانست و ادامه داد: این اتفاق شاید جمعیت‎‌ ده‌ها هزار نفری را به خود جذب ‌کند که چگونگی مدیریت آن، شاکله و ساختار خاص خود را دارد که با رعایت همه جوانب نباید احیانا به ضد خودش تبدیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بنابراین لازم است برای اجرایی کردن این پیشنهاد مجموعه‌های مختلفی از جمله نیروهای انتظامی در این موضوع اظهارنظر کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید