به منظور حمایت از جامعه نوازندگان ؛

گرامیداشت ساز جهانی ویولن با دعوت از نوازندگان سراسر کشور

0

موسیقی فارس-ویدا مراقبتی:موسسه فرهنگی و هنری آهنگ پارسیان با همکاری آموزشگاه موسیقی نَم و همراهی برخی از نمایندگان سازمان جهانی یونسکو در نظر دارد جشنی برای گرامیداشت ساز ویولن و حمایت از جامعه نوازندگان این ساز در ایران برگزار کند. این جشن به صورت بزرگترین اجرای همنوازی ویولن، ویولا و ویلنسل در اسفند ماه جاری برپا خواهد شد.
معرفی و ترویج فرهنگ هاى متنوع موسيقى ايران، رساندن پيام صلح و نوع دوستى ایرانیان به سرتاسر جهان، رسميت بخشيدن هرچه باشكوه تر به روز جهـانى ويولن در ايران، كشف و معرفى استعدادهاى جوان و نیز گراميداشت نوروز ايرانى و باستانى از اهداف این جشن موسیقیایی است.
عوامل این مراسم در اطلاعیه ای، از تمام نوازندگان مستعد ويولن، ويولا و ويولنسلِ در سراسر ايران، در هر سطح و سبك از نوازندگى دعوت به ثبت نام و همكارى کرده اند. در این اطلاعیه، ارسال يك ويديوى حداقل يك دقيقه اى از اجراى ساز مورد نظر تا بیست و دوم آذرماه، به عنوان شرایط اولیه ثبت نام ذکر شده است.
در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «ويولن يكى از معدود سازهاى جهانى است كه به دليل گستردگى صوتى و تنوع ذاتى در رنگ پردازى و توانايىِ بيان الحان گوناگون بومى و منطقه اى و قابليت تشكيل بافت هاى بسيار متفاوتِ موسيقايى در اجراى گروهى طیف گسترده ای از فرهنگ ها و مليت هاى جهان را در بر مي گيرد و از اين حيث شايد يكى از مناسب ترين آلات موسيقىِ مشترك و آشنا براى انتقال مفاهيم ذكر شدهِ پيش روى اين فراخوان، ساز ويولن و سازهاى هـم خانواده با آن میباشد. اميد است با هميارى خودجوشِ نوازندگان سازهاى ذكر شده و حضور تمامى هنرمندان، اساتيد و هنرجويانِ علاقه مند موسيقى با گرايش نوازندگى ويولن و سازهاى هم خانواده با آن، همچنين حمايت هنرمندان عرصه سينما و تئاتر و نمايندگان سازمان جهانى يونسكو، برگ زرينى در معرفى و ارائه فرهـنگ و هنرِ پوياى ايران و تشكل و هـمبستگى صنفىِ نوازندگان ايرانى در بروزبخشيدن به هـويتِ آگاه و روشن خود به حرفه اى گرى در هنر موسيقى و نوازندگى به عنوان يكى از تخصصى ترين رشته هاى علوم و هنر و هـمچنين ايجاد انگيزه و معرفى استعدادهاى بيشمار و نوظهـور موسيقى كشور براى اعلام مستحكم ترِ موجوديت پر توان و علاقه مند به هنر موسيقى به عنوان يك هنرِ حقيقتأ انسان دوستانه در اقصى نقاط جهان رقم بخورد.»
علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر از شرایط و نحوه ثبت نام به وب سایت آکادمی موسیقی نَم به آدرس http://www.namm.ir و یا يا كانال تلگرام “نقاره خونه” به آدرس nagharekhoone@ مراجعه کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید