آغاز مجدد هزارصدا در ارسباران با هزارصدای کودکان و نوجوانان، دوشنبه سوم تیر

تقدیر از مصطفی رحماندوست، به پاس خاطره سازی برای چند نسل

0

ناصرنظر، نزهت امیری و مهرداد نصرتی، کارشناسان اولین برنامه

موسیقی فارس-اولين برنامه هزارصدا ويژه استعداديابي موسيقي و ترانه كودكان و نوجوانان، عصردوشنبه سوم تير ماه با حضور كارشناسان موسيقي، مهمانان ويژه، هنرجويان و هنرمندان كودك و نوجوان، خانواده ها و علاقه مندان موسيقي در سالن اصلي فرهنگسراي ارسباران برگزار مي شود. در اين برنامه مدرس، آهنگ ساز و رهبر اركستر شناخته شده موسيقي كودكان، ناصر نظر، آهنگ ساز، مدرس پيشكسوت ارف و اولين بانوي رهبر اركستر در ايران، نزهت اميري و مهرداد نصرتي، آهنگ ساز و شناخته شده موسيقي پاپ كه ساخت ده ها ترانه كودكانه را نيز در كارنامه دارد به عنوان كارشناس، آثار و اجراهاي هنرمندان كوچك را تحليل و بررسي خواهد كرد.
آرش نصيري بنيان گذار و مدير برنامه استعداديابي هزارصدا در خصوص نحوه اجراي شركت كنندگان و تركيب هيات كارشناسي گفت: بچه هايي كه بعد از اولين فراخوان شركت در اولين برنامه هزارصداي كودكان و نوجوانان ثبت نام كردند، طيف گسترده اي متشكل از موسيقي كلاسيك ايراني و غربي و خوانندگي و نوازندگي موسيقي پاپ را شامل مي شوند، بنابراين در گروه كارشناسي از همه اين طيف ها نماينده اي براي بررسي فني آثار و راهنمايي آنها حضور دارند.
وي افزود: در تمام برنامه هاي پيشين هزارصدا يك شاعر عضو ثابت گروه كارشناسي بود اما از آنجايي كه در اين برنامه هنرمند نوجواني سروده اي از خود را براي كارشناسي ارائه نداده است ، شاعري حرفه اي در گروه كارشناسي حضور ندارد، هرچند هر سه كارشناس پيشكسوت تجربه زيادي در مورد همه موضوعات مرتبط با موسيقي و شعر كودكان دارند.
يكي ديگر از بخش هاي مهم اين برنامه تقدير از يك عمر خاطره سازي و مهرباني مصطفي رحماندوست در خلق شعر ها و ترانه هاي ماندگار كودكانه است. اول تير ماه مصادف است با روز تولد اين شاعر محبوب چند نسل از علاقه مندان ادبيات.
بهنوش بختياري، حسين شريفي ، آزاده مويدي فر و نغمه محمدي از جمله مهمانان ويژه اين برنامه اند.
هزارصدا اولين برنامه استعداد يابي موسيقي در ايران است كه به همت آرش نصيري از سال ١٣٩٢ آغاز بكار كرد و در سال جديد بخش شهرستان و كودكان آن نيز راه اندازي شد . اولين برنامه هزار صداي ويژه كودكان و نوجوان، ساعت ١٨ روز سوم تير ماه در فرهنگسراي ارسباران آغاز مي شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید