موسیقی فارس-به گزارش روابط عمومی نخستین دوره جایزه بین المللی پیانوی باربد، شورای بازبینی آثار، متشکل از کریستوف بوکودجیان، کارین ظریفیان و لیلا رمضان، 20 نفر را در دو گروه سنی الف و ب، بههمراه 3 نفر ذخیره، به عنوان برگزیدگان مرحلۀ دوم این جایزه معرفی کردند. پیش از این قرار بر معرفی 15 نفر بود، اما شورای بازبینی با توجه به تعداد زیاد داوطلبان (107 نفر) و نزدیک بودن رقابت، 20 نفر را به عنوان برگزیدگان این مرحله معرفی کرد.
برگزیدگان این مرحله صبح 22 دیماه در شیراز درحضور پیانیست برجستۀ فرانسوی و استاد کنسرواتوار شهر پاریس، کریستوف بوکودجیان، اجرای صحنهای خواهند داشت. سپس، ایشان 10 پیانیست برگزیدۀ مرحلۀ سوم را برای 3 روز مسترکلاس و اجرای عمومی نهایی انتخاب خواهند کرد. و در مرحلۀ آخر، 2 برگزیدۀ نهایی برای اعزام به فرانسه در تابستان 1396 و حضور در فستیوال FESTIVAL DE MUSIQUE DE BANGOR BELLE ILE EN MER شامل 10 روز مسترکلاس نزد کارین ظریفیان، دو مسترکلاس ویژه با پیانیست شهیر فرانسوی، ژان مارک لوییزادا و کار روی آثار آهنگساز بهنام فرانسوی، فیلیپ هرسان، تحت هدایت و نظارت خود آهنگساز و اجرا در کنسرت پایانی فستیوال، معرفی خواهند شد. 2 برگزیدۀ نهایی بورسیۀ کامل خواهند بود و کلیۀ هزینههای حضور در این فستیوال به عهدۀ برگزارکنندگان جایزه بینالمللی پیانوی باربد میباشد. همچنین کلیۀ هزینههای اقامت، رفتوآمد درونشهری، تغذیه و … 10 برگزیدۀ مرحلۀ سوم در شیراز نیز بهعهدۀ برگزارکنندگان است.
اسامی برگزیدگان مرحلۀ دوم جایزه بینالمللی پیانوی باربد
گروه الف
1. . رونا رهبری از ارمنستان با شماره داوطلبی 99
2. . کسری افشار از تهران با شماره داوطلبی 38
3. . هستی آریاننیا از کرج با شماره داوطلبی 21
4. . کارن احسانزاده از تهران با شماره داوطلبی 11
5. . کامیار حاجیزاده از بوشهر با شماره داوطلبی 64
6. . محمدجواد بهرامی از تهران با شماره داوطلبی 40
7. . کیمیا رفیعیان از تهران با شماره داوطلبی 55
8. . آناهیتا جمشیدی از شیراز با شماره داوطلبی 29
9. . بابک رشیدیان از مشهد با شماره داوطلبی 3
10. . شیدا فرزین از کرج با شماره داوطلبی 32
گروه ب
1. . اولیسیا پوپینا از اکراین با شماره داوطلبی ۱۰۰
2. . سهراب قربانی از رشت با شماره داوطلبی ۲۳
3. . ماهور اربابیان از تهران با شماره داوطلبی ۲۷
4. . امیر ایوانی از تهران با شماره داوطلبی ۸۰
5. . اشکان لایق از تهران با شماره داوطلبی ۵۷
6. . سید طهمورث طباطبایی شکرابی از تهران با شماره داوطلبی ۷۴
7. . مریم صوفی سیاوش از تهران با شماره داوطلبی ۱
8. . سپهر دولو خونگر از تهران با شماره داوطلبی ۱۵
9. . ارشیا قربانی از کرج با شماره داوطلبی ۵۹
10. . کریم شعری آناقیز از تهران با شماره داوطلبی ۷۲
نفرات ذخیره
1. . غزل شیخالاسلامی از تهران با شماره داوطلبی 54
2. . نگار مرادی از تهران با شماره داوطلبی 107
3. . متین لادانی از تهران با شماره داوطلبی 105
(ترتیب اسامی، بر اساس اولویتبندی نیست.)
نفرات برگزیده میباید حداکثر تا تاریخ 7 دی آمادگی خود برای حضور در شیراز در تاریخ 22 دی را اعلام کنند. در غیر اینصورت، نفرات ذخیره جایگزین خواهند شد.