موزیک فارس_پانیذ رحیمی: این نشست روز 3 مرداد ماه در فرهنگسرای ارسباران از ساعت 15 تا 18 برگزار شد که عبدالجبار کاکایی مجری آن بود، همچنین بعلت مصادف بودن آن با درگذشت احمد شاملو اشعار گرانقدری از او خوانده شد.

این برنامه با حضور مونا برزویی، کیانوش خان محمدی و احسان افشاری به عنوان داور همراه بود، مهدی یغمایی نیز در جایگاه مهمان ویژه در این نشست حضور داشت.

در آغاز امین و امید سلیمان وند موسیقی را با ترانه ی مونا برزویی به نام “پر پرواز” به صورت زنده اجرا کردند.

در ادامه بعلت مصائب پیش آمده برای مونا برزویی، وی تصمیم به ترک مراسم داشت که با حمایت کیانوش خانمحمدی و احسان افشاری روبرو شد و تا انتهای برنامه همراه مخاطبان بود. قابل توجه است این دو استاد جایگاه خود را ترک گفته و در کنار برزویی نشستند. مهدی یغمایی نیز در کنار کاکایی و با حمایت لفظی به ادامه برنامه پرداختند.

مسئله پیش آمده بهانه ای شد برای صحبت در خصوص حمایت از موسیقی فاخر ایرانی. به گفته کاکایی نگاه موسیقی در ایران نگاه امنیتی است. همچنین وی گفت که با بوجود آمدن بازار موسیقی ارزشمند اوضاع بد موسیقی حال حاضر کنار زده خواهد شد. مهدی یغمایی در ادامه به نقش پررنگ مخاطب در حمایت از موسیقی فاخر اشاره داشت.

مهدی یغمایی در نشست شعر و ترانه قطعه های “حس میکنم تورو” و “از من چرا رنجیده ای” را بصورت زنده روی سن اجرا کرد.

سایر مهمانان این نشست  قبیل علی الیها، امیر مهدی اشرفیار،حامد داراب، پیمان سلیمانی، هما سعادت، کورس احمدی، حامد آساره و… در جمع مخاطبان به ارائه آثار خود پرداختند.

در بخش کارگاهی قطعه هایی از طهورا رفیعی، امید هاشمی، آزاده سرلک و… مورد نقد و بررسی اساتید قرار گرفت.

علاقه مندان به شرکت در نشست بعدی شعر و ترانه می توانند در پنج شنبه، 7 شهریور ماه حضور بعمل آورند.

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *