ميزباني از ٨٢٠٠٠ هزار مخاطب در کمتر از یک سال / ادامه اپراي حلاج هماي در شهرهاي ايران

موسیقی فارس: اپراي حلاج هماي بعد از ۸۲ شب اجراي متوالي و ميزباني از ٨٢٠٠٠ هزار مخاطب در کمتر از یک سال در تهران و شهرهای دیگر به پايان رسيد و از آبان ماه مجددا در شهرهای دیگر ایران ادامه خواهد داشت …

 

این اپرا بعد از اتمام ماه‌های محرم و صفر ادامه اجراها در شهرهاي ايران شامل مازندران و آذربایجان و بوشهر و کرمان، جنوب کشور و… ادامه خواهد یافت.

 

پنجاه و دومین اجرای “اپرای حلاج” به نویسندگی، آهنگسازی و خوانندگی پرواز همای، از شامگاه سه‌شنبه ۱ مردادماه در محوطه حیات هنر مجموعه فرهنگی کاخ نیاوران به مدت ۲۴ روز متوالي به همت موسسه “آواي هنر” برگزار شد.

 

هماي در طی یک سال گذشته این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ سعدآباد، تالار وحدت، سالن ایرانیان و همچنین در شهرهای تبریز، رشت و شیراز به روی صحنه برده است و هربار اين اجرا به دليل استقبال بارها تمديد شده است.

 

علاوه بر پرواز همای و محمدحسین صفری که منصور حلاج و شبلی را ایفا کردند، بازیگران دیگری از جمله بهزاد جاودان فرد، بهزاد ابراهیمی، بهادر فاضل، آصف جاودان فرد، مهرداد آبجار، حسین زیادخان پور، شهریار همای، لاله کریمی، پارمیدا تاجیک، نگار فاضل مطلق، جیران باریکانی و پروانه چراغعلی در این اجرا به ایفای نقش پرداختند.

 

ضمن اینکه بهزاد جاودان فرد نیز طراحی حرکات را برعهده داشت.

 

پاشا هنجنی (مایستر ارکستر و نوازنده نی)، سعید فهیمی (نی دوم)، محمود نوذری (سنتور)، میلاد علیپور (تار)، مسلم علیپور (کمانچه)، فرشاد رستمی (کمانچه آلتو)، سعید بهرامی (عود)، اسفندیار شاهمیر (دف)، میرامیر میری (دف)، حمیدرضا یوسفی (تمبک و جیم بی) و سپیده ابراهیم نژاد (سوپرانو همخوان) اعضای ارکستر این اجرا را تشکیل می‌دهند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *