لالا کن دختر زیبای شبنم

0

موسیقی فارس_شبنم ظهیریان: تاسوعای ۱۳۹۸هجری خورشیدی، خبری تلخ جامعه ایران را دوباره عزادار کرد. ما که عادت داریم به این اخبار گزنده و سوزان اما این بار تلخی ماجرا دوچندان است. آن قدر تلخ که قلم از نوشتن آن ناتوان است.

سحرخدایاری هوادار تیم فوتبال استقلال که پیش تر به جرم تلاش برای ورود به استادیوم آزادی دستگیر شده بود، به خاطر حکمی که قرار بود او را ۶ ماه به زندان بفرستد، مقابل دادگاه انقلاب تهران اقدام به خودسوزی کرد.

این اتفاق ناگوار موجب واکنش تعداد زیادی از هنرمندان و ورزشکاران شد که از آن جمله می توان به رضا صادقی، مهدی یراحی و علی کریمی اشاره کرد.

حدود ۱۴۰۰ سال پیش حسین(ع) و یارانش مظلومانه پرکشیدند تا درس آزادی وآزادگی به عالمیان بیاموزند.در شگفتم که امروز همان قاضی و همان کسانی که همیشه خود را پشت جمله «ماموریم و معذور» پنهان می کنند، چگونه در عزای حسین(ع) خانواده ای را عزادار کرده اند و از صاحبان این عزا شرمگین نمی شوند.

می گویند سحر قانون شکنی کرده بود. آری حق با آنهاست البته آیا آنها می دانند که برده داری هم زمانی قانون بوده است؟ آیا می دانند که زن ها حق خواندن و نوشتن نداشتند و زمانی هم کشف حجاب اجباری بوده است؟

دختر آبی در شعله های آتش سوخت اما غمی که از خود برجای گذاشت ، به سان خاکستر زیر آتشی خواهد بود در سینه تک تک بانوان رنج کشیده این سرزمین.

در همین راستا می توانید ویدیویی ببینید از گروه «نیوش» که ترانه آن را حمیدجعفری سروده است و تهیه انیمیشن برعهده علیرضاترکاشون بوده است.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید