موسیقی فارس_پانیذ رحیمی: کارگاه هنرهای سوگواره نگاه نوین با عنوان “از یاس تا آوای یاسین” با حضور اساتید “روح‌الله کریمی” عضو هیات علمی دانشگاه امین، “مهدی مساح بیدگلی” کارشناس موسیقی و “علیرضا سرآبادانی تفرشی” کارشناس ارشد تاریخ اسلامی، 

۳۰ شهریور ماه در فرهنگسرای خانواده (شفق) برگزار می‌شود.

این کارگاه که در دو رده سنی کودک و نوجوان و جوان و بزرگسال خواهد بود با تکنوازی تار و موسیقی آئینی، نقالی روایت عاشورایی و نمایش دفاع مقدس همراه است.

نخستین سوگواره نوین در چهار بخش شامل هنرهای آوایی ( از یاس تا آوای یاسین)، هنرهای نمایشی (از آب تا نقش آبرو)، هنرهای تجسمی (از کساء تا عاشورا) و هنرهای ادبی (از نی تا نینوا) برگزار می شود.

اساتیدی چون مهدی مساح بیدگلی، روح الله کریمی، علیرضا سرآبادانی تفرشی، علیرضا حنیفی کارشناس نمایش، نویسنده، کارگردان و بازیگر ، محمدرضا حق دوست دبیر کانون دانش آموزی بنیاد فردوسی و سرپرست گروه در آغوش سیمرغ، نرگس صافی طراح گرافیک و مدرس دانشگاه ، مریم شکری مدرس هنر های تجسمی کودکان و نوجوانان ، حسین داوری شاعر و پژوهشگر ادبی، زهرا ابهری نژاد شاعر و پژوهشگر دینی  و ادبی و یاسر موحدفرد دبیر کل بنیاد فردوسی و مدیرعامل موسسه فردوسی توسی در این کارگاه حضور خواهند داشت.
پایان این برنامه نیز با تقدیر از پنج برگزیده سوگواره نگاه نوین و اعطای گواهینامه معتبر کارگاه های هنری و ادبی همراه خواهد بود. پیشکسوتان، هنرمندان برجسته ایران و مدیران فرهنگی برتر کشور نیز در آئین پایانی شرکت خواهند داشت.

گفتنی است موسسه فردوسی توسی، فرهنگسرای خانواده (شفق)، کانون دانش آموزی بنیاد فردوسی، گروه فرهنگی هنری در آغوش سیمرغ و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ نیز در این رویداد هنری همکاری داشته اند.

علاقه مندان  به شرکت در کارگاه های تخصصی هنرهای سوگواره نگاه نوین می توانند روز شنبه ۳۰ شهریور ماه  مصادف با آغاز دهه سوم محرم و هفته دفاع مقدس از ساعت ۱۷ تا ۲۱:۳۰ در فرهنگسرای خانواده (شفق) حضور بعمل بیاورند.

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *