علیرضا قربانی در فستیوال قونیه روی صحنه می رود

موسیقی فارس_پانیذ رحیمی: علیرضا قربانی سوم مهرماه در فستیوال بین‌المللی موسیقی عرفانی «قونیه» روی صحنه می‌رود.

 

این خواننده سرشناس موسیقی سنتی ایرانی، روز بیست و پنجم سپتامبر برابر با سوم مهرماه در این فستیوال جهانی اجرا می کند. علیرضا قربانی در این برنامه با همراهی سامان صمیمی (نوازنده کمانچه) ، پویا سرایی(نوازنده سنتور) ، میلاد محمدی(نوازنده تار و سه تار) و زکریا یوسفی (پرکاشن) روی صحنه می‌رود. اجرای قربانی و گروهش در کنگره مرکزی سلجوقلو برگزار خواهد شد.

 

فستیوال قونیه یکی از معتبرترین رویدادهای موسیقی کشور ترکیه است که از سال ۲۰۰۴ میزبان هنرمندان سرشناسی از اقصی نقاط جهان است. در شانزدهمین دوره این رویداد فرهنگی هنری که طی روزهای ۲۲ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ برقرار خواهد بود هنرمندان و گروه‌هایی از ایران، آمریکا، ترکیه، روسیه، نروژ، یونان، تاجیکستان و جمهوری تیوا اجرای زنده خواهند داشت و در سال‌های گذشته چند خواننده و گروه از ایران مانند همایون شجریان و کیهان کلهر به فستیوال موسیقی قونیه دعوت شده بودند. علیرضا قربانی تا کنون در چند دوره از این فستیوال بین‌المللی موسیقی و با اجرای آثار مختلفی از موسیقی ایرانی حضور داشته است.

 

کنسرت های این جشنواره که موسیقی سنتی ، عرفانی یا مذهبی عرفانی مردمان جهان در آن به نمایش گذاشته می شود هر ساله مصادف با سالگرد تولد مولانا برگزار می شود. این فستیوال به عنوان معتبرترین جشنواره موسیقی عرفانی در جهان به ثبت رسیده است.

 

علیرضا قربانی این روزها در تدارک تولید قطعات جدید است. او در نیمه اول امسال ۴۳ سانس کنسرت «با من بخوان» را در تهران روی صحنه برد و در ادامه تور با من بخوان را در شهرهای مختلف ایران برگزار کرد که در ادامه و بعد از ایام محرم و صفر در شهرهای مختلف ایران این تور کنسرت را ادامه خواهد داد.

 

او همچنین در ماه آگوست امسال و به دعوت مرکز فرهنگی آسیا در شهر گوانجوی کره جنوبی برای شرکت در فستیوال بین‌المللی موسیقی گوانجو روی صحنه رفت.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *