در تولد هشتاد سالگی شاعر بزرگ ایرانی منتشر شد؛

«سرانجام گاهی» با صدای احمدرضا احمدی +عکس

0

موسیقی فارس: همزمان با هشتادمین سالروز تولد احمدرضا احمدی (شاعر ایرانی)، آلبوم اشعار وی منتشر شد.

به گزارش موسیقی فارس، احمدرضا احمدی، شاعر پرآوازه ایرانی در هشتادمین سالروز تولدش آلبومی را با همکاری اردوان وثوقی(آهنگساز) منتشر کرده است. این آلبوم که «سرانجام گاهی» نام دارد مجموعه ای از اشعار احمدرضا احمدی است که با صدای خودش دکلمه شده و اردوان وثوقی نیز برای قطعات این مجموعه آهنگ ساخته است. اما نکته در مورد انتشار این اثر آن که؛ موسسه «مهر گیتی» که تهیه کنندگی این اثر را بر عهده داشته وعده داده تمامی عواید حاصل از فروش آلبوم «سرانجام گاهی»، صرف ساخت مدرسه در مناطق کم‌برخوردار کشورمان می‌شود. لازم به ذکر است این موسسه مردم نهاد در زمینه ساخت مدارس در مناطق محروم ایران می پردازد و تاکنون ۳۶۰مدرسه را در سراسر کشورمان آماده بهره برداری نموده است.

اما اردوان وثوقی در ارتباط با نحوه تولید این مجموعه چنین گفته است: ساخت موسیقی بر روی شعر و صدای شاعری همچون احمدرضا احمدی برای من مسئولیتی تاریخی، انتخابی دشوار و بختی بلند بود. از این رو لازم می دانم پاره ای توضیحات درباره ساخت این آثار ارائه دهم: برای حفظ نقش تاریخی صدای شاعر و اصالت اشعار، تن صدای شاعر و روایت اشعار را موضوع اصلی ساخت موسیقی قرار دادم و از آهنگسازی مستقل فاصله گرفتم.
وی افزود: انتخاب را بر آن گذاردم که همه امکانات صدا را در خدمت شعر و صدای شاعر بگذارم تا به محصول شنیداری واحدی برسیم و شعر یا موسیقی تحت الشعاع یکدیگر قرار نگیرند و به نوعی به موسیقی شعر دست یابیم.
وثوقی در ادامه افزود: پروژه ساخت موسیقی این اثر بسیار سخت گیرانه و با کیفیت بود، به طوری که ضبط  تمامی سازها و گروه کر به صورت زنده انجام شد. یک گروه ۸۰ نفره در تهیه موسیقی این اثر همکاری کردند از جمله گروه کر فلارمونیک ایران به رهبری علیرضا شفقی نژاد که یکی از بزرگترین و موفق ترین گروهای کر در کشور هستند.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید