موسیقی فارس_سهنداینانلو: شهرداد روحانی با انتشار مطلبی در اینستاگرام، خبر از ترک مسئولیت “رهبری ارکستر سمفونیک تهران” داد.

به گزارش موسیقی فارس، اوایل زمستان گذشته و پس از روزهای تلخی که بر مردم ایران رفته بود ناگهان خبری عجیب اهالی موسیقی را حیرت زده کرد؛ شهرداد روحانی که رهبری ارکستر سمفونیک تهران را بر عهده داشت، بدون اطلاع قبلی و تنها ۳روز مانده به اجرای کنسرت در تالار وحدت، ایران را به مقصد ایالات متحده آمریکا ترک گفت. این در حالی بود که پس از ۴سال همکاری پر حرف و حدیث این موزیسین با بنیاد رودکی و صرف هزینه های گزافی که هیچگاه رسما تایید نشد، بدون کوچکترین اطلاعی و به بهانه درمان بیماری کشور را ترک کرده.

تصویر پست اینستاگرامی شهرداد روحانی

شهرداد روحانی در اینستاگرام خود نوشت:
«در پایان چهارمین سال همکاری با ارکستر سمفونیک تهران در جایگاه مدیر هنری و رهبر ارکستر، از اینکه فرصتی فراهم گردید تا از آن طریق بتوانم در خدمت هنر و موسیقی کشور عزیزمان؛ ایران باشم، خرسندی خود را ابراز می‌نمایم. فرصتی که به‌رغم روزهای تلخ و شیرین، با حضور و حمایت علاقه‌مندان و مخاطبان، برای من یادآور خاطراتی فراموش نشدنی خواهد بود. از تک تک نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران که در طی این دوران چهار ساله با من همکاری داشتند و همچنین از بنیاد رودکی که با ایجاد بستر فرهنگی مناسب، زمینه را جهت گسترش و اعتلای موسیقی در راستای فعالیت‌های ارکستر سمفونیک تهران فراهم نمود، صمیمانه تشکر می‌کنم. امیدوارم ارکستر سمفونیک تهران همچون گذشته فعالیت‌های خود را در مسیر پیشرفت و تعالی ادامه دهد.»

گفتنی است پس از ترک ناگهانی کشور توسط شهرداد روحانی، بنیاد رودکی مسئولیت رهبری ارکستر سمفونیک تهران را موقتا بر عهده منوچهر صهبایی گذاشت. اما در کنسرت تالار وحدت (به رهبری صهبایی) اتفاقات ناگواری روی داد که متاسفانه باعث علنی شدن اختلافات بسیار در داخل این مجموعه شد. به نحوی که اکثر شبکه های خارج از کشور نیز این مساله را منعکس کردند. پس از این اتفاقات مجدد جایگزین موقتی دیگری برای روحانی معرفی شد و بردیا کیارس از دی ماه ۱۳۹۸ تاکنون عملا رهبری ارکستر سمفونیک تهران را بر عهده داشته است. حال که شهرداد روحانی رسما اعلام قطع همکاری کرده، باید فکری اساسی برای این جایگاه صورت بگیرد تا بیش از این وجهه “موسیقی جدی ایران” خدشه دار نشود. از این دست اتفاقات در خاطره اهالی موسیقی ایران کم نیست، از همین رو بهتر است مسئولین امر در گزینش رهبر دائمی ارکستر سمفونیک تهران، یک بازنگری اساسی و اصولی به عمل آورند. به نحوی که هم جامعه هنرمندان موسیقی کشور بیش از این شرمنده نشود و هم دست مافیا از چنین جایگاه مهمی کوتاه گردد.

عکس تیتر:سهند اینانلو

اختصاصی موسیقی فارس

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *