پای آموزش موسیقی به «شبکه شاد» باز شد

موسیقی فارس_سهنداینانلو: اداره کل فرهنگی هنری آموزش و پرورش جهت استفاده دانش آموزان، ویدئوهای آموزش موسیقی و نقّالی را بر روی «شبکه شاد» قرار داد.

به گزارش موسیقی فارس، معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در پی محدودیت های وضع شده به دلیل شیوع کرونا اقدام به ساخت شبکه ای به نام «شاد» کرد تا بتواند خلاء آموزشی کودکان را در دوران بحران کرونا پر کند. حال خبر می رسد “اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای آموزشی” در اقدامی جالب توجه ویدئوهای آموزشی مقام های موسیقی نواحی، نقّالی، کاریکاتور، فیلمنامه نویسی و… را بر روی این شبکه آپلود کرده تا مورد استفاده دانش آموزان قرار گیرد.
این اقدام سیستم آموزشی جمهوری اسلامی ایران در نوع خود بی سابقه بوده و برای فعالین عرصه فرهنگ و هنر بسیار امیدوارکننده می باشد. در این بخش از شبکه شاد ویدیوهایی با محتوای آموزش موسیقی نواحی، فیلم نامه نویسی، نمایشنامه نویسی، نقالی، ساخت عروسک های نمایشی، کاریکاتور، نقاشی آبرنگ، هنرهای دستی تجسمی و … در دسترس دانش آموزان قرار گرفته است. کاربران این اپلیکیشن برای استفاده از این فیلم های آموزشی می توانند به قسمت “کانال های آموزش و پرورش” رفته و کانال “اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی” را انتخاب کنند.

گفتنی است طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دردهه ۶۰ شمسی، آموزش هرگونه موسیقی و آدات آن برخلاف موازین شرعی است و در مراکز دولتی ممنوع می باشد.

اختصاصی موسیقی فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *