موسیقی فارس: “لیدی گاگا” در واکنش به اعتراضات سیاهپوستان در آمریکا، ترامپ را نژادپرست خطاب کرد.

“لیدی گاگا” سوپراستار جهان مدسیقی، در پی اعتراضات روزهای اخیر در ایالات متحده واکنش نشان داد و رییس جمهور این کشور را یک احمق و نژادپرست خطاب کرد. لیدی گاگا که سابقه ای طولانی از فعالیت های مدنی در کارنامه اش دیده می شود این بار در حمایت از سیاهپوستان برآمده و عنوان کرد: “من هم عزادار جورج فلوید هستم و در کنار سیاهپوستان می ایستم، دانلد ترامپ تو یک احمق نژادپرست هستی.”
پیشتر نیز تیلور سوییفت، دیگر خواننده زن آمریکایی هم به این موضوع واکنش نشان داد و ضمن حمایت از رنگین پوستان، پیش بینی کرده بود ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری۲۰۲۰ این کشور شکست خواهد خورد.

تیلور سوییفت

لازم به ذکر است حدود یک هفته قبل و با مرگ جورج فلوید در شهر مینیاپولیس، اعتراضات گسترده ای در سرتاسر ایالات متحده آمریکا شکل گرفت که همچنان نیز ادامه دارد. جورج فلوید مرد ۵۰ساله سیاهپوستی بود که توسط پلیس مینیاپولیس به طرز دردناکی در ملاءعام و در حالی که کاملا در اختیار ماموران بود کشته شد. این اعتراضات در اغلب شهرها و ایالت های آمریکا به خیابان‌ها کشیده شد و حتی در برخی نقاط به خشونت های بسیار جدی کشیده شده است. در همین راستا دانلد ترامپ واکنش تندی نسبت به معترضین نشان داده و همچنین به رسانه ها نیز حمله کرده است.

اختصاصی موسیقی فارس

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *