از آهنگ‌های ناشنیده و عکس‌های نادیده آویچی رونمایی شد

0

موسیقی فارس-موزه یادبود آویچی، خواننده تک‌آهنگ نام آشنای «بیدارم کن» (Wake Me Up)، سال آینده میلادی در استکهلم سوئد برپا می‌شود.

رویترزنوشت: موزه تجربه آویچی (Avicii Experience) پروژه مشترک گروه سرگرمی پاپ‌هاوس و بنیاد تیم برگلینگ است که در مرکز فرهنگی دیجیتال اسپیس (Space) برپا می‌شود. این مرکز تابستان ۲۰۲۱ افتتاح خواهد شد.

به گفته پر ساندین (Per Sundin) مدیر اجرایی گروه پاپ‌هاوس، بازدیدکنندگان از این موزه می‌توانند به برخی از آثار منتشر نشده آویچی گوش داده و به عکس‌ها و یادگارهای شخصی وی نگاهی بیندازند.

تیم برگلینگ (Tim Bergling) با نام هنری آویچی ترانه‌سرا، دی‌جی و آهنگساز مطرح سوئدی با ترانه‌هایی چون بیدارم کن، هی برادر (Hey Brother) و سان‌شاین (Sunshine) که در سال ۲۰۱۲ نامزد دریافت جایزه گرمی شد، به شهرت جهانی رسید و در سال ۲۰۱۱ در جایگاه ششم فهرست ۱۰۰ دی‌جی‌ برتر جهان قرار گرفت. این ستاره جوان دنیای موسیقی در آوریل سال ۲۰۱۸ در سن ۲۸ سالگی به دلیل آن‌چه خانواده‌اش استرس بیش‌ازحد عنوان کردند، خودکشی کرد.

آنا کونیگ یرلمیر (Anna Konig Jerlmyr) شهردار استکهلم با ارسال ایمیلی به رویترز ابراز امیدواری کرد که موزه تجربه آویچی بتواند گفتگویی را در باب سلامت روان و پیشگیری از خودکشی به جریان اندازد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید