موسیقی فارس: خانه موسیقی به دلیل ناهماهنگی در امر بخشودگی حق بیمه هنرمندان در دوران کرونا عذرخواهی کرد.

به گزارش موسیقی فارس، سایت رسمی خانه موسیقی ایران با انتشار بیانیه ای از ناهماهنگی های به وجود آمده پیرامون بخشودگی سه ماهه حق بیمه هنرمندان عذرخواهی کرد. پیشتر صندوق اعتباری هنرمندان وعده بخشودگی حق بیمه در دوران کرونا را داده بود و طبق این وعده، بیمه شدگان از پرداخت ۳ماه حق بیمه معاف شدند. دیروز هم اطلاعیه ای منتشر شد که خبر از بخشودگی حق بیمه تا آخر مرداد ماه را می‌داد اما از ظهر روز ۲۱ خرداد پیامک‌هایی برای برخی هنرمندان ارسال شده مبنی بر “قطع بیمه در صورت عدم پرداخت حق بیمه” در این پیام که به صورت دسته جمعی ارسال گردیده ذکر شده که مبالغ واریزی بعدا توسط صندوق اعتباری عودت داده خواهد شد.

تصویر پیامک ارسال شده برای بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر

سایت رسمی خانه موسیقی ایران نوشت؛
در پی ناهماهنگی های تحمیلی در زمینه پرداخت حق بیمه سه ماهه فصل بهار هنرمندان و بلاتکلیفی چند ماهه این عزیزان که بنا بر قول مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی و اطلاع رسانی مکرر پیش آمد، خانه موسیقی علی رغم اینکه هیچ نقشی در بروز این ناهماهنگی ها نداشته و از ابتدا مجدانه پیگیر حمایت از اعضا بوده است، به سهم خویش عذر خواهی می کند و همچنان در کنار همه اعضای شریف و هنرمندان عزیز جهت مطالبه بحق صنف خواهد ایستاد.
بدون شک اگر سازمان تامین اجتماعی از آغاز همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر با هنرمندان همراهی و همدلی بیشری می داشتند امروز شاهد این ناهماهنگی ها و دلخوری عزیزان هنرمند نمی بودیم.
به هرحال خوشحالیم که پیگیری های جدی صنوف با همراهی وزارت ارشاد و صندوق اعتباری و با برگزاری جلسات متعدد به بار نشست و وجه حق بیمه سه ماهه هنرمندان تامین شده و به زودی به حساب هنرمندانی که حق بیمه خود را تا پایان خرداد ماه پرداخت بکنند، واریز خواهد شد.

اختصاصی موسیقی فارس

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *