«زخمه بر زخم» از علیرضا خیابانی منتشر می شود

0

موسیقی فارس-آلبوم موسیقی «زخمه بر زخم» با تنظیم نوید دهقان و صدای علیرضا خیابانی، به زودی منتشر و راهی بازار موسیقی کشور می شود.

علیرضا تیانی خیابانی (شاعر، نویسنده و خواننده)، با اعلام این خبر، درباره جزئیات اثر گفت: این آلبوم با عنوان زخمه بر زخم بازخوانی آثار خاطره انگیز و نوستالژی موسیقی ایرانی است که شامل هشت قطعه می شود و تنظیم قطعات را نوید دهقان و علی گرانفر برعهده داشته اند و به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا در ایران و لزوم رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی، اتمام این اثر به تعویق افتاد، ولی به امید خدا طی ماه های آتی این اثر را به مرحله نهایی و انتشار خواهیم رساند.

وی درباره دو اثر قبلی خود که با نوازندگی هنرمندان بنام موسیقی آذربایجان منتشر شده، توضیح داد: از دیر باز و سنین نوجوانی بسیار مشتاق آثار هنرمندان خاطره انگیز آذربایجان بوده و فعالیت های هنری اشان را تعقیب میکردم و همیشه به زیر لب در زمزمه بودم و شاید اشعار ترکی من که اصیل است از تاثیر موسیقی دستگاهی یا مقامی یا تصانیف عاشقانه باشد. روزی از محمدعلی جدیدالاسلام که خود عکاسِ پرتره شناخته شده و مجموعه‌دار اهل تبریز است و با دارا بودنِ ۹۵۰ دوربین عکاسی، به عنوان بزرگترین کلکسیونر دوربین‌های عکاسی در ایران شناخته می شود؛ خواستم مرا با هنرمندان اصیل موسیقی آذربایجان در تبریز آشنا نماید که ایشان اقای بهمن میرزازاده را معرفی کردند و همین آشنایی و ارتباط باعث شکل گیری آلبوم های موسیقی آذربایجانی انتظار و شیرین یوخو شد که به فاصله یک سال، در دسترس مخاطبین قرار گرفتند.

شایان ذکر است که علیرضا خیابانی، زاده آبان ۱۳۳۷ در تبریز است و فارغ التحصیل رشته ژئوفیزیک از دانشگاه استانبول، او در شعر هم تیانی و هم خیابانی تخلص می کند و قریحه شاعری فوق العاده حساس و نیکویی دارد و به تبع آن در ۱۳۸۵ موفق به دریافت دکترای افتخاری ادبی دانشگاه بین‌المللی آذربایجان و پس از آن در ۱۳۸۶ به درجه استادی در همان دانشگاه دست یافت. از این هنرمند کتاب های متعددی در زمینه شعر و ادب منتشر شده که می توان به یاریله صحبت ۱ و ۲، از آب و گل به عشق، زلف آشفته، رباعیات خیابانی و… اشاره کرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید