بررسی حواشی جنجالی یک همخوانی؛

«کویتی‌پور» و «پریچهر»؛ «دیگه نمیشه به عقب برگشت» +ویدئو

1

موسیقی فارس: غلامعلی کویتی پور، مداح کهنه کار اهل بیت در اقدامی جالب، قطعه ای در سبک پاپ را با یک خواننده دختر ایرانی همخوانی کرد.

به گزارش موسیقی فارس، غلامعلی کویتی پور که از مداحان قدیمی و شناخته شده ایرانی است همزمان با روز “دختر” دست به اقدامی جالب توجه و تحسین برانگیز زد. وی قطعه کوتاهی به عنوان “دیگه نمیشه به عقب برگشت” را به “پریچهر” خواننده نوجوان ایرانی همخوانی کرد و این قطعه را به تمام دختران کشورمان تقدیم نمود. کویتی پور در سالهای اخیر اظهارات جنجالی و خارج از عرف معمول مداحان را داشته که موجب حمله هم‌صنفان خود نیز شده است. از مواضع میانه‌روانه سیاسی‌اش گرفته تا ابراز علاقه به استاد شجریان و داریوش اقبالی همه و همه باعث شده تا پس از سالها سکوت دوباره نامش بر سر زبان‌ها بیافتد ولی این بار مورد حمله طیف تندروی حاکم قرار بگیرد چرا که از دید حاکمان سیاسی ایران تکخوانی زنان حرام است و آن‌ها فقط در موارد خاص می‌توانند به صورت گروه کُر و زیر صدای یک خواننده مرد آواز بخوانند. حالا این همخوانی جنجالی “پریچهر” و کویتی پور موجب شده تا کاربران فضای مجازی واکنش های مختلفی در حمایت و یا محکومیت این مداح باسابقه داشته باشند.

گفتنی است یکی از خاطره انگیزترین آثار غلامعلی کویتی پور، نوحه “ممد نبودی” است که بر روی ملودی یک نوحه قدیمی بوشهری اجرا شد. کویتی پور این قطعه را پس از فتح خرمشهر و در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در وصف شهید “محمد جهان آرا” فرمانده نیروهای ایرانی در منطقه سرود.

ویدئوی این قطعه را تماشا کنید؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

1 دیدگاه

 1. ?کویتی پور با دختر سیزده ساله اش پریچهر می خواند :
  «این آشی بود که خودمون پختیم.. ولی هیچ خوب نشد مزه اش..»

  ?کویتی پور از گذشته اش پشیمان است. از آن نواهای آتشین برای بچه های جنگ پشیمان است. از آن همه شور و حماسه،‌ از آن همه غیرت و مردانگی، از آن همه ایثار و مقاومت و از آن تهییج های قهرمانانه پشیمان است.. کویتی پور از «یاران چه غریبانه»، کویتی پور از «ممد نبودی ببینی» پشیمان است..

  ?آقای کویتی پور از مردانگی پشیمان است. اشکالی ندارد. این آشی بود که لابد خودش پخته و از قضا هیچ هم خوب نشده است مزه اش.

  «یه روز خوب بود
  همه چی جور بود
  چشم حسودا کور بود»

  و این توصیفات برادر کویتی پور از دوران پهلوی..

  ?خدایا عاقبت ما را ختم به خیر بگردان..

پاسخ دهید