موسیقی فارس: محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی «لیان» از حال و هوای اولین کنسرت موسیقی پس از شیوع ویروس کرونا در کشور گفت.

به گزارش موسیقی فارس و به نقل از خبرگزاری مهر، محسن شریفیان نوازنده نی انبان و سرپرست گروه موسیقی «لیان» که روز پنجشنبه پنجم تیرماه یکی از اولین کنسرت‌های دوران کرونایی را در جزیره کیش برگزار کرد، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات برپایی این اجرای زنده بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار بود روز پنجشنبه پنجم تیرماه کنسرتی را با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در تالار شهر جزیره کیش برگزارکنیم اما با توجه به اعلام برگزارکنندگان کنسرت، بنا شد که در دقیقه نود کنسرت را به جای تالار شهر در تالار «خلیج فارس» میزبانی کنیم. کار بسیار سختی که به لحاظ هماهنگی صدا و گروه‌ها به هر ترتیبی انجام شد و خوشبختانه برنامه مناسبی پیش روی مخاطبان قرار داد.

وی با اشاره به برگزاری این کنسرت که به نوعی از اولین اجراهای زنده حوزه موسیقی در روزهای کرونایی محسوب می‌شد، توضیح داد: برنامه‌ای که اجرا شد مشتمل بر اجرای آثار منتخب گروه موسیقی «لیان» بوشهر با همراهی گروه «تنبوره» بندرعباس به سرپرستی نوید قویدل بود و گروهی از هنرمندان بومی جزیره کیش بود که در ابتدای برنامه بنا به رسمی که برای دعوت از هنرمندان مهمان در محل زندگی‌شان بر اساس یک آئین قدیمی دارند، پرچم جمهوری اسلامی ایران را به گروه ما تحویل دادند و در انتهای برنامه نیز آن پرچم را از ما گرفتند که در فرهنگ آن‌ها به نوعی خوش‌آمدگویی محسوب می‌شود.

شریفیان گفت: آنچه در این اجرا پیش روی مخاطبان قرار گرفت تلاش برای یک اجرای خوب و با کیفیت بود که هم ما و هم تماشاگر به شدت به اجرای چنین برنامه‌ای نیاز داشتیم. ضمن اینکه نهایت کوشش شده بود که در کنسرت پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود که به اعتقاد من اگر چنین رویه‌ای در کنسرت‌ها انجام شود به یاری خدا و رعایت کامل پروتکل‌ها از سوی هنرمندان و مردم اتفاقی نمی‌افتد.

سرپرست گروه لیان بوشهر در پایان بیان کرد: این شرایط در حالی صورت پذیرفت که ما واقعاً چهره رضایت را در مخاطبان می‌دیدیم همان گونه که خودمان نیز به این شرایط نیاز داشتیم. ما باید بپذیریم که موسیقی برای یک سری از آدم‌ها، مهم است و اگر بپذیریم که موسیقی غذای روح است پس می‌توانیم با رعایت بسیاری از مواردی که این روزها هم ملزم به اجرای آن هستیم، شرایطی را برای اجرای زنده موسیقی فراهم کنیم.

بخش‌هایی از کنسرت گروه «لیان» در کیش؛

خبرنگار: علیرضا سعیدی
منبع: خبرگزاری مهر

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *