موسیقی فارس: یکی از پیج‌های اینستاگرامی معروف که اخیرا کپی کاری غزال آخوندزاده را افشا کرده بود پس از توضیحات این نوازنده پیانو باز هم مورد دیگری از کپی های وی را افشا کرد.

به گزارش موسیقی فارس، صفحه اینستاگرامی “فولش” پس از افشای کلیپ های کپی شده توسط غزال آخوندزاده، این بار سومین نمونه از این اقدام غیر اخلاقی را نیز فاش کرد. پس از حواشی به وجود آمده پیرامون قطعه “رقص تابوت” غزال آخوندزاده مجبور به ارائه توضیحاتی در این رابطه شد و صدابرداری به نام “ولکان” نیز مسئولیت کپی کردن آن قطعه را بر عهده گرفت. وی در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرد گفت: “خانم آخوندزاده از این اشتباه من مطلع نبودند.” اما سئوال اینجاست که اگر آخوندزاده در جریان کپی شدن”رقص تابوت” نبوده، در مورد دو نمونه دیگری که پیج اینستاگرامی “فولش” افشا کرده چه توضیحی دارد؟
از دیروز تاکنون بحثی در فضای مجازی درگرفته و مخاطبان و ناظران عرصه موسیقی بر سر یافتن راهی قانونی برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی به بحث و گفتگو نشسته اند. متاسفانه در ایران قانون کپی رایت در زمینه انتشار آثار موسیقایی رعایت نمی شود و یکی از معضلات موزیسین های مولف مساله عدم رعایت حقوق مادی و معنوی آثارشان است.

نسخه اصلی قطعه سوم کپی شده؛

نسخه کپی شده توسط غزال آخوندزاده؛

اختصاصی موسیقی فارس

درباره ی نویسنده

17 نظر

  دست چپش چرا یه چیز دیگه داره میزنه؟?

   چون متاسفانه صدای روی فیلم از روی نسخه اصلی برداشته شده، به بیان دیگر ایشان فقط ادای نواختن پیانو رو درآوردن

  خیلی برام عجیبه، این عجیبه که نوازنده باشی و در حد خوبی هم نوازندگی کنی اما برای جذب فالوور همچین کاری کنی. چیزی که از ویدیوها مشخصه این خانم همچین آماتورم نیست که نتونه اصلا دستاشو تکون بده، اما نکته اینه چرا اومده همچین کاری کرده.

  چه کار غیر اخلاقی هست
  خودتون هم میگیم سومین گپی برداریشه

  با میلاد عزیز موافقم.تنها دلیلی که تا حدی برای بنده منطقی به نظر میرسد این است که،سناریویی برای بیشتر دیده شدن در اینگونه جنجالها نهفته است.
  چون اینشان نوازنده ی بدی نیستند که برای مطرح شدن در نوازندگی چنین جهالتی انجام دهند.
  به هرحال ایشان قرار نیست مانند متین لادنی،کارن محرابیان،دلبر حکیم اوا،جواد بهرامی،و…باشند.همانطور که اشخاص نامبرده قرار نیست مانند کیسین،زیمرمن،بورژفسکی،ریختر،هوروویتز،روبنشتاین و….باشند.و ایضا تمام افراد نامبرده قرار نیز نیست مانند بتهوون و فرانتس لیست و راخمانینف شوند.
  هر شخصی استعدادی دارد و امکاناتی.و زیبایی و پویایی هنر در این تفاوتهاست.
  به گفته حضرت سعدی:
  دنیا آنقدر ندارد که برآن رشک بریم
  یا وجود و عدمش را غم بیهوده خوریم

   بسیار گویا و شیوا بود.
   ممنون

  چيزى كه بيشتر از هر موضوع ديگرى زننده است اعلام كردن سه مورد كپى كاري است و فقط به يك موضوع پرداحته شده است و آن هم اشتباه صدابردار بوده به روايت خودشان و نوك پيكان تهمت بسوى خانم غزال است
  درصورتيكه ايشان يك نوازنده حرفه اى هستند و لزومى نبوده براى يك قطعه چنين اشتباهى بكنند حالا واقعا دنبال چه چيز هستيم ؟ بدنبال گوشت تو شله زرد ؟ واقعا متاسفم براي نشريه موسيقى كه خودش براى جذب مخاطب به اخبار دروغ و زرد دامن ميزند و اگر هم اشتباهى وجود داشته باشه همين تيتر دروغين است

   دوست گرامی اتفاقا توضیحات خانم آخوندزاده و صدابردار رو هم منتشر کردیم و کاملا بیطرفانه حرکت کردیم. ما تا زمانیکه ایشان واکنشی نشون نداده بودن در جهت انتشار خبر اقدامی نکردیم چون زرد بود ولی وقتی موزیسین داره توضیح میده در مورد یک عملکرد این دیگه زرد نیست. و اما وقتی ایشان مدعی میشن که همین قطعه بوده فقط و فرداش سومین قطعه هم افشا میشه دیگه این هم زرد نیست به دلیل اینکه اثبات شده که خانم آخوندزاده حرف خلاف واقع زدن و تقصیر رو به گردن صدابردار انداختن. کاملا حرفه ای بوده عملکرد موسیقی فارس و اتفاقا مخالفین خانم آخوندزاده بسیار حمله کردن که چرا پاسخ ایشون رو نشر دادیم و همین نشان میده که کار ما درست بود که هرکسی وقتی مواضعش به خطر میوفته میاد و معترض میشه. ما فقط اخبار رو از لحظه ای که اهمیت پیدا کرد متتشر کردیم.
   موفق باشید

  من اصلا ایشونو نمیشناختم ولی یه حتی یه پیانیست نه چندان حرفه ای هم کاملا متوجه میشه که این فیلمی که ایشون گذاشته صداگذاری شده چون خیلی از جاها اصلا حرکت دست با نت موسیقی هماهنگی نداره و آهنگ داره تندتر از نواختن ایشون جلو میره!!!!!! این کارشون واقعا یه آبروریزی اساسی بود….. ای کاش حداقل از پیج پیانیست های ایرانی کپی میکرد نه یک پیانیست خارجی که آبرو هنرمندان ایران رو پیش خارجی ها ببره …..

  ببخشید ولی ایشون چه فالوورهای گوشتکوبی داشته که زودتر از این نفهمیدن این فیلم صداگذاری شده!!!!????? اصلا تو فیلم سه و چهار ثانیه از آهنگ عقب میفته و حرکات دستش با ریتم آهنگ هماهنگ نیست!!!! من نمیدونم عموما چه قشری فالوورهای ایشون هستن ولی اگه فقط یه پیانیست عادی این فیلم رو ببینن متوجه کپی کاری ایشون میشه……

  واقعا تاسف باره،من خودم دوست داشتم از این خانوم پیانو یاد بگیرم

   میشه یاد گرفت من خودم دارم یاد میگیرم و واقعا همینطو رنیست

    من می خواستم کلاس محازیش شرکت کنم !ارزش هزینه دادن رو داره؟؟؟

   شرکت کردین؟؟؟ چطور بود؟؟؟
   من می خواستم کلاس محازیش شرکت کنم

  تو از کجا میدونی ،نوازنده حرفه ای ، خیلی خنده داره ، میدونی لفظ حرفه ای به چه کسی گفته میشه ، هر وقت اساتید نوازندگی کارش رو تایید کردند و نمره خوبی گرفت ، آنوقت بگو وارد عرصه حرفه ای شده و تا حرفه ای شدن خیلی راهه

   متاسفانه متوجه منظور شما نشدم. اگر خطابتون به نویسنده مطلب هست که بنده باشم، جایی لفظ “حرفه ای” استفاده تشده. اگر هم سایرین هستن مورد خطاب شما، بهتره که از گزینه پاسخ استفاده کنین.

  من خودم ۲ سال شاگرد ایشون هستم و ایشون پیش من این قطعه را نواختم و خودشون هم زدن واقعا دلیل قانع کنندی ای نبود لطفا باور کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *