موسیقی فارس: محمد اله‌یاری مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در پیامی ۱۷مرداد روز خبرنگار را به اهالی رسانه تبریک گفت.

متن پیام محمد اله‌یاری؛
«به نام خدا، در روزگار ما، رسانه از تعریف متداول و عرفی خود فاصله گرفته است. توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی بر بستر فضای مجازی، این امکان را فراهم کرده با کمترین زحمت و فشردن چند کلید و ثبت چند لحظه، هر یک رسانه‌ای شویم و خبرنگاری. نه خبرگزاری می‌خواهد، نه وابستگی رسانه‌ای، نه نیازمند بیمه است و نه مسوولیت‌آور در قبال صحت و سقم خبر منتشره.

ساده انگاری است اگر از ذهن بگذرانیم این سهولت در انتشار خبر و به ظاهر ایفای رسالت خبرنگاری، جامعه را بی نیاز از خبرنگاران حرفه‌ای و بنگاه‌های حرفه‌ای اطلاع رسانی می‌کند.

شاید بر همین اساس هر سال هفدهم مرداد ماه، بهانه‌ای است برای یادآوری و ارج نهادن به تلاش‌های اصحاب رسانه. تلاشگرانی که علاوه بر رسالت آگاهی بخشی به جامعه، با نگاه و قلم نقادانه‌ی خود، موجبات شفافیت، پاسخگویی به هنگام مسوولین، ممانعت از سقوط به پرتگاه کج روی و فساد و تمیز دادن سره از ناسره را فراهم می‌آورند.

به تلاش‌های خانواده بزرگ خبر و رسانه ارج می‌نهم و برای اهالی رسانه و بصورت ویژه خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر آرزوی سلامتی، تندرستی و ارتقای شرایط حرفه‌ای در وظیفه خطیری که بر عهده دارند، می‌کنم.»

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *