عمر گروه موسیقی بی تی اس طولانی‌تر شد

 موسیقی فارس-با وضع قوانین جدید درکره جنوبی، گروه موسیقی بی تی اس عمر طولانی تری پیدا کرد.

به گزارش موسیقی فارس، تغییر قوانین کره جنوبی، عمر گروه موسیقی پسرانه ی BTS که موفق ترین گروه پاپ حال حاضر دنیا است را طولانی تر کرد.

این تصمیم اجازه ۲ سال دیگر کسب موفقیت را به گروهی می دهد که چندی قبل قطعه Life Goes On آن به اولین تک آهنگ کره‌ای زبان شماره یک آمریکا بدل شد.

مردان کره جنوبی با ورود به سن ۲۸ سالگی باید به خدمت اجباری سربازی بروند، البته اگر پیش از آن به سربازی نرفته باشند. دو تن از اعضای گروه BTS یعنی جین و سوگا به زودی ۲۸ ساله خواهند شد – تولد جین ۴ دسامبر است – که معنایش آن است که آن ها فرصت زیادی برای حضور در این گروه نداشتند.

اما با تغییر قانون، حداکثر سن تعویق خدمت سربازی در کره جنوبی به ۳۰ سال افزایش یافت. هر ۷ عضو گروه BTS از سال ۲۰۱۸ یعنی زمانی که به دلیل اثرگذاری فرهنگی شان در سطح جهانی مورد تمجید و تحسین قرار گرفتند، مستحق معافیت موقت از خدمت سربازی شناخته شدند. برعکس، برخی موزیسین ها و ورزشکاران قدیمی کره جنوبی مثل سون هیونگ مین، بازیکن تیم تاتنهام انگلیس – از خدمت سربازی معاف نشدند.

پیشنهاد این تغییر در قوانین کره جنوبی در ماه سپتامبر مطرح شد. جئون یونگ گی عضو حزب دموکرات کره جنوبی در اینباره گفته بود: «از آنجایی که می خواهیم عدالت رعایت شود، دنبال آن نیستیم که آن ها را از خدمت سربازی معاف کنیم، اما کار موزیسین های ژانر پاپ و هنرمندانی مثل گروه BTS در دهه ۲۰ زندگی شان شکوفا می شود. ما نمی توانیم اجازه دهیم زمانی که در اوج دوران کاری خود هستند خدمت سربازی سد راه شان شود.»

این تصمیم اجازه ۲ سال دیگر کسب موفقیت را به گروهی می دهد که چندی قبل قطعه Life Goes On آن به اولین تک آهنگ کره‌ای زبان شماره یک آمریکا بدل شد. آلبوم جدید آن ها به نام Be هم آلبوم شماره یک آمریکا و آلبوم شماره دو بریتانیا است. این گروه به تازگی هم برای اولین بار نامزد جایزه گرمی شد و بر سر گرفتن جایزه ی بخش بهترین اجرای پاپ/ گروه دو نفره با تیلور سوییفت، لیدی گاگا، جاستین بیبر و چند تن دیگر رقابت کرد. این اولین باری بود که یک گروه پاپ کره ای نامزد جایزه گرمی می شد.

دیگر گروه های مهم پاپ کره ای در زمانی که اعضای آن ها به خدمت سربازی رفتند یا موقتاً منحل شدند یا ترکیب گروه را تغیییر دادند، مثل گروه موسیقی Big Bang که ۱۸ تک آهنگ شماره یک کره جنوبی را داشت اما در سال ۲۰۱۸ موقتاً فعالیت خود را متوقف کرد.

جین عضو گروه BTS در سال ۲۰۱۹ به اهمیت خدمت سربازی اذعان کرد. او در اینباره گفت: «به عنوان یک کره ای این امر طبیعی است. و وقتی یک روز به خدمت فراخوانده شویم آماده ایم تا به آن پاسخ دهیم و نهایت تلاش خود را کنیم.»

منبع: روزیاتو

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *