موسیقی فارس- «فانوس دریایی» عنوان برنامه‌ای تلویزیونی است که به روایت و تصویرگری ظرفیت‌های بندری و دریایی کشور می‌پردازد و بیانگر تلاش دریانوردان و جامعه بندرنشین است. ایران با داشتن حدود ۶ هزار کیلومتر نوار ساحلی در شمال و جنوب یکی از کشورهای فعال در حوزه دریانوردی است و تقریبا ۹۰ درصد حجم انتقال کالای بازرگانی کشور از طریق دریا صورت می‌گیرد که این مهم باعث می‌شود ظرفیت‌های مهمی در کشور به وجود آید و برنامه‌ریزی برای استفاده از آن می‌تواند در الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت ایران اسلامی نقشی کلیدی داشته باشد.
گفتنی است که شعر این تیتراژ را که «فانوس دریایی» نام دارد عباس محمدی از شاعران بنام کشور سروده و آهنگسازی این قطعه را نیز عماد توحیدی برعهده داشته‌اند. عماد توحیدی با بهره‌گیری از موسیقی جنوب و بنمایة بستکی این قطعه را ساخته و تنظیم آن را وحید اختری و میکس و مسترینگ آن را نیز آرش صفدری به عهده داشته است.
برنامه فانوس دریایی که توسط موسسة «سیمای تصویر تماشا» با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی به تهیه‌کنندگی «حسین ربانی غریبی» و کارگردانی میلاد مهدوی تولید شده قرار است در طول فصل زمستان هر شب از شبکه نسیم پخش شود. قطعه «فانوس دریایی» از امروز در سایت‌های معتبر موسیقی در دسترس علاقمندان خواهد بود.

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *