نقش موسیقی در خداحافظی ترامپ تا تحلیف بایدن

موسیقی فارس-غزل خواجوی: دیروز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ جو‌ بایدن، در طی مراسمی به طور رسمی به ریاست جمهوری آمریکا رسید و کاخ سفید را بدون حضور ترامپ از وی تحویل گرفت.

در ابتدا در خداحافظی ترامپ و به هنگام پرواز او به سوی فلوریدا و ترک کاخ سفید، در پایگاه شکاری «اندروز» آهنگ «My Way» فرانک سیناترا پخش شد.

این آهنگ درباره مردی است که نزدیک مرگ است و در حالی که به صورت تخیلی با دوستی در حال صحبت است، به گذشته و زندگی‌اش می‌نگرد و نوعی خودنگری انجام می‌دهد. متن ترانه سرگذشت مردی را نشان می‌دهد که مطمئن، مصمم و بااراده است و متکی به دیگران نیست.

در آن طرف در واشنگتن مراسم تحلیف رئس جمهور جدید آمریکا جو بایدن برگزار می‌شود که موسیقی همواره نقش مهمی در مراسم تحلیف مدرن داشته است.

این مراسم که بدون حضور ترامپ و‌‌‌با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، با اجرای سرود ملی آمریکا توسط لیدی گاگا آغاز شد. مایک پنس، معاون اول ترامپ که در این مراسم حضور داشت، با تحویل دادن میکروفون طلایی به گاگا، به طور رسمی ریاست جمهوری ترامپ را پایان رسانید.

پس از اجرای لیدی گاگا و سوگند خوردن اولین معاون زن تاریخ آمریکا، کامالا هریس، جنیفر لوپز با لباس‌های کاملا سفید وارد می‌شود و به اجرا می‌پردازد. او آهنگ «This land is your land» که در سال ۱۹۴۰ توسط وودی گاتری، در اتاق هتلی خارج از میدان نیویورک تایمز نوشته شده است را می‌خواند.

پس از اجرای او گرت بروکس به اجرای آهنگ «Amazing grace» می پردازد؛ بروکس پیش از این در مراسم‌های تحلیف بسیاری از زمان جیمی کارتر شرکت داشته است. این گونه جو بایدن و همسرش راهی کاخ سفید می‌شوند تا بایدن به عنوان چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا کار خود را آغاز کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *