موسیقی فارس-غزل خواجوی: ابراهیم اثباتی آهنگساز موسیقی و تئاتر، نوازنده دیوان، تنبور و سه تار،  بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان شامگاه پنج‌شنبه درگذشت.

ابراهیم اثباتی متولد 1350 بود. او موسیقی را از سال‌ 64 با ساز تنبور آغاز کرده و از رهنمودهای استاد سید خلیل عالی نژاد بهره‌ برد. اثباتی همسر نسیم ادبی، بازیگر تئاتر و تلوزیون بود و برای چند فیلم سینمایی نیز آهنگ ساخته بود. این هنرمند همچنین ریاست هیئت مدیره انجمن موسیقی خانه تئاتر را بر عهده داشت.

وی در سال ۱۳۸۰ با جمعی از هنرمندان و نوازندگان، گروه وصل صوفیان را تاسیس کرد، که حاصل آن اجرای کنسرت‌ در داخل و خارج از کشور بوده است.

او که آذر ماه امسال به بیماری کرونا مبتلا شده بود به خبرنگاران گفته بود: «خوشبختانه توانستم این بیماری را مانند سرطان پشت سر بگذارم و حال جسمی‌ام خوب است. قرار است چند پروژه نمایشی را آغاز کنم اما فعلا درباره آن چیزی نمی‌گویم تا قطعی شود.»

او ادامه داد: «هروقت شرایط برگزاری کنسرت درست شده و به روال سابق برگردد قطعا برنامه خواهیم داشت.»

بیماری این نوازنده از دو سال پیش آغاز شده و در دو هفته اخیر شدت گرفته بود. سرانجام او بر اثر بیماری سرطان شامگاه روز پنج‌شنبه دوم بهمن ماه 1399 دار فانی را وداع گفت. وی هنگام مرگ ۴۹ سال داشت. 

درباره ی نویسنده

غزل خواجوی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *