موسیقی فارس-شبنم خان مصدق: علی سفلی خواننده جوان عرصه پاپ، چندی است که فعالیت تخصصی خود را در حیطه موسیقی آغاز کرده است. در ادامه می‌توانید مصاحبه اختصاصی موسیقی فارس را با وی بخوانید.

-بفرمایید چند وقت است که موسیقی را به طور تخصصی، مخصوصا در عرصه خوانندگی شروع کرده‌اید؟
از ۲۰ شهریور ۹۵ به طور حرفه‌ای شروع به کار کردم. کلاس های سلفژ و تنظیم را پیش استاد چشم آذر
و آقای مزارعی و خانم کاوه همچنین استاد محمدی گذراندم.


-بیشتر چه سبک‌هایی از موسیقی را در نظر دارید پاپ یا راک؟
من به موسیقی پاپ علاقه دارم و به راک علاقه‌ای ندارم و در حیطه پاپ فعالیت می‌کنم؛ البته من دوره‌های موسیقی سنتی را نیزنزد آقای حسام الدین سراج گذرانده‌ام.


-چه سازهایی را به طور تخصصی می‌نوازید؟
من به طور تخصصی کیبورد و پیانو می‌نوازم البته سازهای دیگر راهم در حد رفع نیاز می‌دانم ولی ساز تخصصی‌ام این دو هستند. در زمینه های میکس و مسترینگ، آهنگسازی و تنظیم هم فعالیت می‌کنم.


-باتوجه به شرایط اقتصادی و کرونا، درگیر چه مشکلاتی بوده اید؟
متاسفانه شرایط اقتصادی برای همه بد است، هم‌چنین برای ما کنسرت‌هایمان و مجوزهایمان لغو شده و فعلا درگیر ساخت ترک‌های جدید هستم و متاسفانه کمتر دراین مدت دیده شدیم.

-از فعالیت‌هایتان با موسیقی‌دانان خارجی و بین المللی بگویید.

با موسیقی دانان خارجی رابطه ای ندارم، فقط از یکی از موسیقی دانان خارجی جهت فرکانس صدایم مشاوره گرفتم؛ البته با موسیقی دانان خارج از کشور در ارتباط هستم. تقاضای فیت هم بوده که به دلیل شرایط جامعه مجبور بودم که آن را رد کنم.


– فعالیت‌هایتان تا الان به چه شکل بوده مستقل یا با اسپانسرها؟
تا الان مستقل کار کرده‌ام ولی برای کنسرت‌ها قطعا باید با اسپانسرها و شرکت های بزرگ همکاری کنم.
پارسال با یکی از شرکت‌ها تا سر قرارداد هم رفتیم ولی منصرف شدم. درحال حاضر درحال ساخت ترک‌های خیلی خوب با حامد برادران هستم و فکر میکنم به زودی بمب خیلی خوبی را بتوانیم منفجر کنیم.

-باتوجه به وضعیت فعلی موسیقی پاپ در کشور مخصوصا در سال های اخیر چه نقدهایی دارید چون شما سابقه خیلی خوبی دارید.
وضعیت فعلی شرایط مافیایی است؛ کسانی را که بخواهند یک روزه بالا می‌برند، هزینه های زیادی می‌کنند و پول زیادی از آن‌ها می‌گیرند و در حال تغییر دادن سلیقه مردم هستند.

-رفتارها با شما چگونه بوده و آیا باعث ضربه خوردنتان شده‌اند؟
بله من هم ضربات بسیاری خورده‌ام؛ مثلا باید پنج یا شش سال آثاری را تهییه کنیم که آن‌ها می‌خواهند و طبق نظرشان پیش رویم و اصلا علاقه شخصیمان را در نظر نمی‌گیرند. عرصه هنر عرصه پر استرسی است، ما هنرمندان باید استرس این را داشته باشیم که یک وقت نزدیک ترین آدمی که با او فعالیت می‌کنیم یا نزدیک ترین هنرمند شاید یک روزی ما را به نوعی بفروشد و دلیل این عدم اتحاد این هست که هرکس حیطه و راه خودش را طی میکند و جلو میبرد.


-درپایان سوالی بوده که بخواهید از شما پرسیده شود یا حرفی دارید که بزنید؟
فقط میخواهم اگر از کارمان خوشتان نمی آید گوش نکنید همین. فحاشی در دایرکت اینستاگرام آن هم جهت‌مند اصلا درست نیست. خیلی ها هم برای جلو بردن خودشان و یا قرض شخصی زمین می‌زنند خواهشم این است که اگر از کاری خوشتان نمی آید می‌شود آن را گوش نداد نه اینکه فرد را زمین بزنند.

اختصاصی موسیقی فارس

درباره ی نویسنده

غزل خواجوی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *