آهنگسازی اسپین ‌آف سریال بازی تاج و تخت توسط رامین جوادی

رامین جوادی، آهنگساز برنده جایزه امی سریال Game of Thrones در مجموعه پیش درآمد House of the Dragon نیز با HBO همکاری خواهد کرد.

در خبری که نخستین بار توسط وبسایت Los Siete Reinos منتشر شده، شبکه HBO حضور رامین جوادی آهنگساز ایرانی-آلمانی سریال گیم آف ترونز برای ساخت اسپین آف «خاندان اژدها» را تأیید کرده است. جوادی که با موسیقی مشهور و ماندگار سریال GoT موفق به دریافت جایزه امی بهترین موسیقی متن سال برای فصل هفتم و هشتم این سریال شده است، دو مرتبه نیز برای مجموعه Westworld نامزد دریافت این جایزه شده است.

آثار رامین جوادی در سریال بازی تاج و تخت به چنان محبوبیتی دست یافت که HBO در سال ۲۰۱۷ تصمیم به برگزاری تور جهانی Game of Thrones Live Concert Experience گرفت. جوادی در این کنسرت‌ها تِرک‌های منتخب موسیقی متن سریال را در خلال جلوه‌های ویژه خیره کننده و پرهزینه‌ی صحنه‌ی برگزاری تور، اجرا می‌کرد.

رامین جوادی در کنسرت موسیقی

مقاله‌های مرتبط:

رامین جوادی: ساخت موسیقی متن نبرد وینترفل پچیده‌ترین پروژه من تا به امروز بوده است

مسلماً طرفداران از اضافه شدن جوادی به تیم سازندگان سریال Dragon خوشحال خواهند شد. آثار این آهنگساز مستعد جزء عناصری از سریال بازی تاج و تخت بود که برخلاف بسیاری از موضوعات دیگر توسط اکثریت قریب به اتفاق مخاطبان و منتقدان این سریال مورد تحسین قرار گرفت. علاوه‌بر این، حضور جوادی در این سریال می‌تواند به سازگاری اتمسفر و فضاسازی این House of the Dragon با GoT کمک زیادی بکند. سریالی که اتفاقات آن ۳۰۰ سال قبل از وقایع گیم آف ترونز اتفاق می‌افتد.

بنابراین رامین جوادی درجمع معدود افرادی که از تیم سازندگان سریال بازی تاج و تخت در House of the Dragon حضور دارند، قرار می‌گیرد. بسیاری از بازیگران، نویسندگان و تهیه‌کنندگان سریال اصلی GoT بعد از پایان فصل هشتم آن در سال ۲۰۱۹ فعالیت‌های خود را خارج از HBO دنبال کردند. یکی از استثنائات بزرگی که می‌توان به آن اشاره کرد، میگوئل ساپوچنیک از کارگردان‌های سریال GoT است که درکنار رایان کندال به‌عنوان شورانرهای سریال خاندان اژدها فعالیت خواهند کرد.

سریال House of the Dragon به جریان جنگ‌های داخلی خاندان تارگارین در وستروس پرداخته و داستان آن براساس کتاب Fire & Blood جورج آر آر مارتین نوشته شده است. انتظار می‌رود که فرایند فیلم‌برداری این سریال از اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *