«جهانگردی سعدی» با صدای سالار عقیلی منتشر شد

موسیقی فارس- «جهانگردی سعدی» عنوان جدیدترین آهنگ سالار عقیلی است که منتشر شده است.

 سالار عقیلی آهنگ «جهانگردی سعدی» از آلبوم «اینکه دلتنگ توام» را منتشر و راهی بازار موسیقی کرد.

این آهنگ که از ساختار موسیقی مدال پیروی می‌کند با غزلی از مهدی مظاهری، آهنگسازی پیمان خازنی و صدای سالار عقیلی است که ریشه در سنت‌های موسیقی دستگاهی دارد که آهنگساز تلاش کرده تا در این آهنگ از قواعد موسیقی کلاسیک هم بهره‌های امروزی ببرد.

اکبر اکسیر شاعر و پژوهشگر در یادداشتی پیرامون این اثر نوشته است:

مهدی مظاهری، غزل‌پرداز جوانبخت ما با غزل‌های معتدل شمالی به ترمیم روح زخمی ما آمده است، غزل‌هایی سهل و ممتنع، که از فرط سادگی، زیبایی دوچندان یافته‌اند. غزل‌های این آلبوم، با کلمات آغازین هر مصراع نام‌گذاری شده‌اند، اغلب در پنج بیت، با قافیه‌ها و اوزان متفاوت.

قطعات پیمان خازنی در این آلبوم، ادامه منطقی قطعات پیشین هستند و زیبایی در این قطعه، پابه‌پای صدای سالار عقیلی ادامه دارد. آنچه در این آلبوم قابل ذکر است کیفیت ظرافت و ظرفیت غزلیات مهدی مظاهری است که امید است در آلبوم‌های بعدی این لطافت حفظ شود تا بر شکوهمندی غزل بیفزاید.

آهنگ «جهانگردی سعدی»، با لحنی نو راوی حال دل دردآشنای شاعر است. سالار عقیلی و پیمان خازنی به رگه‌های تازه‌ای از غزل معاصر پی برده‌اند.

یک خسته نباشید به نوازندگان جوان و شاداب این مجموعه می‌گویم تا ثابت شود این زحمت نوازندگان و هم‌خوانان و همکاران پشت پرده است که ما را به ضیافت لذت متن برده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *