واکنش کیوان ساکت به حواشی اخیر درباره واکسن کرونا

موسیقی فارس-شقایق لواسانی: کیوان ساکت نوازنده و آهنگساز برجسته کشور نیز به جمع دیگر هنرمندان در ارتباط با اولویت تزریق واکسن کرونا، به هنرمندان پیوست.


چندی پیش طی اطلاعیه‌ای از طرف سازمان نظام‌پزشکی اعلام شده بود که بهتر است هنرمندان برای دریافت واکسن کرونا در اولویت باشند. هم‌چنین در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست. سازمان نظام پزشکی کشور ضمن پاسداشت همراهی‌های دلسوزانه این عزیزان، معتقد است این گروه معظم، از پر ریسک‌ترین گروه‌هایی هستند که هر آینه می‌توانند در معرض ابتلا و انتقال ویروس کرونا باشند. مگر می‌شود در سریال یا فیلمی به ایفای نقش پرداخت درحالی‌که ماسک بر صورت است؟ بسیاری از داستان‌هایی که امروز این هنرمندان مشغول بازی نقش‌های آن هستند در زمان‌هایی رخ داده که ماسک زدن مرسوم نبوده است. بنابراین پیشنهاد می‌دهیم، در واکسیناسیون اختیاری، این دست از برنامه‌‌سازان هنری که سرمایه ملی هم محسوب می‌شوند، همپای کادر درمان نگریسته شوند و ترتیبی اتخاذ شود سهمیه لازم در نظر گرفته شود.»


این خبر واکنش‌های منفی زیادی را از جانب هنرمندان به دنبال داشت و کیوان ساکت هم با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در این باره مخالفت خود را ابراز کرد.


وی نوشت: «اخیراً گویا برخی مدعی شده اند که چون هنرمندان سرمایه های معنوی و فرهنگی هستند که زودتر از دیگران در شمار کسانی باشند که واکسن خواهند گرفت من به عنوان یک هنرمند با این نگاه هم آوا نیستم و بر این باورم که هنرمندان باید چون دیگر مردم این دیار و همانند آنان در دریافت واکسن باشند مگر برخی نورچشمی ها که از مردم نیستند و مردم نیز آنها را از خود نمی‌دانند وگرنه ما که کار و دکان و پیشه را سوخته ایم و بیت و غزل و دوبیتی آموخته ایم و عاشق این سرزمین و مردمانش هست اینقدر شکیبایی و انصاف داریم که انتظار نوبت درست دریافت بنشینیم و از شادی شفایافتگان شاد شویم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *