موسیقی فارس- گروه سرود «فرزندان ایران» در قالب بخش سرودهای انقلابی جشنواره موسیقی فجر، روز شنبه دوم اسفند ساعت ۱۵، «یار دبستانی» را در پهنه رودکی اجرا کرد.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، گروه سرود «فرزندان ایران» در قالب بخش سرودهای انقلابی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، روز شنبه دوم اسفند ساعت ۱۵ در پهنه رودکی پیش روی مخاطبان قرار دادند.

اعضای این گروه سرود در ابتدای برنامه سرود معروف و ماندگار «یار دبستانی» را اجرا کردند. ضمن اینکه سرودهای «صلح» و «پرچم» سایر سرودهایی بود که توسط این گروه سرود اجرا شد. سرودی که در انتهای این برنامه اجرا شد هم سرود «زود باش» با شعری از میلاد عرفان پور بود.

گروه سرود «فرزندان ایران» با سرپرسی مهرداد سعیدا صد عضو دارد که به خاطر شرایط کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ۲۸ نفر متشکل از ۱۸ دختر و ۱۰ پسر در این اجرا حضور پیدا کرد.

این گروه در سال ۱۳۸۷ تشکیل شده و نوجوانانی که در این کنسرت به اجرای سرودهای انقلابی پرداختند سرودخوان‌های نسل چهارم و پنجم این گروه بودند که پس از گذراندن دوره صداسازی و سلفژ به این گروه پیوسته و مشغول به فعالیت هستند.

گروه «نور مشکات» به سرپرستی محمدرضا عابدی نیز ساعت ۱۱ شنبه دوم اسفند در پهنه رودکی اجرا کرد.

سرودهای انقلابی در س و ششمین جشنواره موسیقی فجر امروز یکشنبه سوم اسفند ساعت ۱۶ با اجرای گروه «شهید محسن فرجی» و فردا دوشنبه چهارم اسفند ساعت ۱۱ با اجرای گروه «فرزندان ایران» برگزار خواهد شد.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *