ترند شدن « بوتورای » گروه رستاک، در فضای مجازی بین‌المللی

0

موسیقی فارس-شقایق لواسانی: آهنگ «بوتورای» پنجمین ترک از آلبوم «سکینه» گروه رستاک است. این قطعه که اکنون در فضای بین المللی شنیده شده است، به زبان کردی است و در سال ۱۳۹۵ منتشر شده است.

چندی پیش «شورانگیز موسی» بلاگر و یوتیوبر مشهور انگلیسی، در صفحه‌ی خود به این آهنگ واکنش نشان داد و باعث شد توجهات مردم سرتاسر دنیا به سمت این آهنگ جلب شود.

فرزاد مرادی، خواننده گروه رستاک در مورد این اتفاق گفت: «قبل از این هم برای‌مان پیش آمده بود که قطعه‌ای از گروه رستاک در فضای مجازی ترند شود. اتفاقی که به عنوان مثال در مورد «رعنا»، «بیو بریمش»، «سرنای نوروز» و… هم رخ داد و این در حالی بود که ما برنامه مدونی برای انتشار این آثار در فضای مجازی نداشتیم و این اتفاق از سوی مخاطبان علاقه‌مند به رستاک رقم زده شد.»

و همچنین افزود: «ری‌اکشن‌ خارجی‌ها به اجراهای رستاک، برای ما نویدبخش تحقق آرزوی‌مان در خصوص فراتررفتن از مرزهای جغرافیایی است. ایده‌آل ما، رسیدن به یک بیان بین‌المللی بوده‌ است که واکنش‌های مخاطبان غیر ایرانی خارج از مرزهای ایران نشان می‌دهد به آن بسیار نزدیک شده‌ایم. ایده‌آلی که در پروژه بین‌المللی «در خانه، بی‌مرز» نمود بارزتری یافت.»

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید