پری ملکی: حاضر نیستم تنها بانوان شنونده کنسرتم باشند

0

موسیقی فارس-غزل خواجوی: پری ملکی خواننده موسیقی اصیل ایرانی در جدیدترین مصاحبه خود عنوان کرد که کنسرت بانوان دیگر دغدغه‌اش نیست.

پری ملکی در دهه پنجاه فراگیری آواز سنتی را نزد محمود کریمی آغاز کرد و سپس در انگلستان به فراگیری گیتار کلاسیک پرداخت. او فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه موسیقی از سال ۱۳۷۳ با تشکیل گروه موسیقی «خنیا» آغاز کرد و برای بانوان کنسرت اجرا می‌کرد.

وی در جدیدترین مصاحبه خود با ایران آرت عنوان کرد:«در سال‌های اخیر احساس می‌کنم کنسرت بانوان دیگر دغدغه من نیست و مایلم هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان بخوانم و حاضر نیستم تنها خانم‌ها شنونده صدای من باشند.»

ملکی در ادامه گفت:«اساساً اجرای همخوانی ممنوع نیست اما چرا خانم‌ها بخوانند وقتی آقایان می‌توانند راحت بخوانند و در هر برنامه دولتی و غیردولتی کار کنند و پول‌های کلان به دست بیاورند؟ هرگز هیچ‌کدام از این آقایان نه اشاره‌ای کرده‌اند و نه سر سوزنی خواسته‌اند با یک خانم همکاری کنند. ما خوانندگان خانم متبحر زیادی داریم که صدایشان شنیده نمی‌شود.»

او در پایان افزود:«من سال‌هاست که تماشای کنسرت آقایان را تحریم کرده‌ام چون آن‌ها هرگز همراه ما نبوده‌اند. ما همکاران آن‌ها هستیم و در حالی‌که نیمی از جمعیت موسیقی را خانم‌ها به خصوص خانم‌های خواننده تشکیل می‌دهند، همیشه چشم‌شان را روی این مسئله بسته‌اند و هیچ‌وقت نخواسته‌اند با خانم‌های خواننده برنامه همخوانی اجرا کنند.»

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید