اظهار نظر پیروز ارجمند درباره همایون شجریان: شجریان به بازار موسیقی تمایل پیدا کرده است

0

موسیقی فارس-غزل خواجوی: پیروز ارجمند آهنگساز و پژوهشگر برجسته کشور معتقد است که همایون شجریان در ادامه دادن راه پدرش، محمد رضا شجریان، موفق نبوده است.

پیروز ارجمند مدیرکل اسبق دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در سال 1394 به دلیل موثر نبودن حضورش در این سمت استعفا داده بود، در تازه ترین صحبت‌هایش درباره همایون شجریان گفته است.

ارجمند در نشست پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات طی اظهار نظری بیان کرد: «امروزه بیشترین تاثیر را بر چرخه صنعت موسیقی، تهیه کنندگان و سرمایه گذاران گذاشته‌اند و آنان در شکل گیری و کنترل خلاقیت شنوندگان به شدت موثر هستند.»

او در ادامه بیان کرد: «هنرمندان موسیقی ما دغدغه‌های جدی معیشتی دارند و با عدم امنیت شغلی به شکلی جدی روبرو هستند پس نمی‌توان از آنها انتظار داشت صرفا به هنر ناب فکر کنند.»

مدیرکل پیشین دفتر موسیقی گفت:«امروز پر مخاطب‌ترین سبک موسیقی ایران سبک پاپ است و ما شاهدیم اقبال عمومی به این سبک زمانی که به سمت تلفیق با موسیقی اصیل میل پیدا کرد افزایش مخاطب چشم‌گیری را شاهد بودیم.»

ارجمند ادامه داد: «به همین دلیل بود که همایون شجریان به سمت بازار موسیقی میل پیدا کرد و در ادامه راه پدرش موفقیت چندانی نیافت. شاهد جدی این موضوع آثار همایون است و ما تولیدات او را نباید در ادامه آثار مرحوم شجریان بدانیم.»

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید