اعتراض و گلایه های کاردی بی به سکوت در برابر مرگ داونت رایت

0

موسیقی فارس-کاردی بی دراعتراض به سکوت هنرمندان و سلبریتی ها به مرگ داونت رایت با انتشار ویدیویی اظهار همدردی و گلایه کرد.

او در این ویدیوی ضبط شده گفت: من هرگز متوجه نمی شوم افراد مشهور ، ورزشکاران چرا در این باره سکوت کرده اند. سکوت آنها به نوعی هتک حرمت است . مگرزمانی به آنچه واقعاً به شکل اشتباه در آمریکا متصور می شود ، بپردازیم!

کاردی بی بیمار و خسته از افرادی است که قانون و نظم را تبلیغ می کنند اما پس از آن که داستان برخلاف نظر و سلیقه و تفکر آنهاست ، ناگهان سکوت کرده و لب باز نمی کنند. کاردی در گفت یک ویدیوی یک دقیقه ای در توییتر اوایل صبح چهارشنبه (14 آوریل) اظهارات خود را عمومی کرد.

رئیس پلیس بروکلین سنتر روز دوشنبه ویدیویی را در محل کنفرانس خبری نشان داد که از دوربین نصب شده روی یونیفورم افسر پلیس شلیک کننده به دانته رایت استخراج شده بود.

این ویدئو با اشاره به رویت مجدد فیلم دوربین های ایستگاه ترافیکی در دسامبر در ویرجینیا بود که دانته رایت(مقتول) که یک سیاهپوست لاتین بوده، دیده می‌شود که خود را از دست پلیس («ستوان کارون نازاریو» ) که قصد دستبند زدن به او را دارد رها می‌کند و وارد خودرو خود می‌شود و بعد صدای افسر پلیس شنیده می‌شود که سه بار فریاد می‌زند: «شوک الکتریکی، شوک الکتریکی، شوک الکتریکی» – این هشدار بخشی از پروتکل پلیس پیش از به کار گرفتن سلاح الکتریکی است.

پس از آن در ویدیو دانته رایت دیده می‌شود که سوار خودرو حرکت می‌کند در حالی که صدای افسر پلیس شنیده می‌شود که می‌گوید: «من با گلوله به او شلیک کردم»

همان موقع افسری که دانته را به قتل رسانده بود برکنار کرده بود اخراج شد اما ستوان نازاریو با تشکیل پرونده قضایی خواستار بیش ازیک میلیون دلار علیه دو پلیس ویندزور ، ویرجینیا شد که در گزارشی درباره این حادثه گفت که آنها وی را متوقف کردند چون پلاک عقب خودروی او موقت بوده است.

مأموران دستور دادند که نازاریو – که لباس فرم تنش بود و برای اینکه در مکانی کاملاً روشن قرار داشته باشد ، به پمپ بنزینی که در آنجا سوارخودرو شده بود رفته و هنگامی که دستهایش را به بیرون از پنجره می برد از وسیله نقلیه خارج شود. وی گفته بود كه از بیرون آمدن می ترسد و سپس با اسپری فلفل به چشمانش مجبور شد روی زمین دراز بكشد.

در این ویدئو ، کاردی ادامه داد: ما مرد جوان غیرمسلح را دیدیم که توسط یک پلیس کشته شده است و با بهانه این که یک اسلحه را به اشتباه با یک اسلحه غیرواقعی اشتباه گرفته است او را می کشد.

وی افزود: دانته رایت توسط، افسر مینه سوتا پس از اشتباه گرفتن و یا به سلیقه خود با سلاحی که داشت به او شلیک کرد.

قتل تکان دهنده جوان غیرمسلح سیاه پوستان – در حالی اتفاق افتاد که مردم هنوز متحیر از قتل جورج فلوید بودندواین امر منجر به سه شب اعتراض و ناآرامی در حومه مینیاپولیس شد.

این رپر پرسید: و سوال من این است که شما کجا هستید که توییتر آبی ها جمهوریخواهان را چک کنید؟ همه ما در این برنامه مادرانه با صدای بلند هستیم ، شما چیزی نمی گویید ، شکایت نمی کنید ، همه چیز را تقصیر آنچه در آمریکا است و در کنار پلیس می دانید. شما خیلی سکوت کرده اید! چه خبر است؟

در زیرنویس این ویدئو ، “WAP” MC بار دیگر آنچه را که «جمهوری خواهان چک کردن توییتر آبی» نامید ، گفت: اما قتل رایت با محکومیت گسترده ای روبرو شد پس از آنکه مشخص شد وی به دلیل داشتن خوشبو کننده های هوا معلق از آینه دید عقب و سپس متوقف کردن رایت توسط پلیس، مأموران پس از اینکه فهمیدند که وی حکم بازداشت دارد ، سعی در بازداشت وی داشتند و هنگامی که دوباره وارد ماشین خود شد و به وسیله نقلیه دیگری برخورد کرد ، او را تعقیب کردند.

با توجه به آخرین کشته شدن یک جوان سیاه پوست و غیر مسلح توسط یک افسر پلیس ، آریانا گراند و مندی مور لیست منابع خود را به اشتراک گذاشتند . استوری های اینستاگرام نیز برای حمایت از کسانی که نیاز به وثیقه از طریق صندوق آزادی مینه سوتا و پروژه وثیقه اوایل هفته و اولیویا رودریگو بود. داستان IG که مرگ غیرقانونی رایت را در چارچوب دادگاه دائمی قتل شووین قرار داد.

مور نوشت: عدالت برای پدری 20 ساله به دلیل آویزان كردن یك خوشبو كننده هوا از آینه دید عقب خود (كه در مینه سوتا غیرقانونی است) خودش را كشید و كیلومترها از محل كشته شدن جورج فلوید كشته شد. این بیماری مریض آور و دلخراش است. این سیستم به اصلاح نیاز ندارد ، بلکه به یک تحول کامل نیاز دارد.

گیم ، مکلمور ، لورن جورگویی و The Roots ‘Questlove نیز ابراز همدردی کرده و خواستار اصلاحات پلیس شدند و استدلال های افسر در مورد توقف را زیر سوال بردند.

حوالی ساعت 2 بعدازظهر به وقت محلی روز یکشنبه ، افسران اداره پلیس مرکز بروکلین رایت را به دلیل تخلف در راهنمایی و رانندگی متوقف کردند و با کشف حکم بازداشت فوق العاده ، وی را بازداشت کردند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید