موسیقی فارس- مجمع علمی، تخصصی خانه مداحان اهل البیت (علیهم السلام) در خصوص برگزاری مراسمات مذهبی در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ بیانیه صادر کرد.

به گزارش موسیقی فارس، مجمع علمی، تخصصی خانه مداحان اهل البیت (علیهم السلام) در خصوص برگزاری مراسمات مذهبی در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ بیانیه صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

باسمه تعالی
ستاد محترم، مبارزه با کرونا
سلام علیکم
ضمن عرض ادب و احترام و ارادت و با تشکر فراوان از زحمات خالصانه کادر محترم پزشکی کشور و درود خالصانه بر شهیدان راه سلامت خبر تعطیلی محافل انس با خدا و ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم در ماه مبارک رمضان، موجب تأسف و تآثر فراوان جامعه مذهبی ایران اسلامی شد، محافلی که مصداق بارز آیه شریفه ((و من یعظم شعائر الله)) و نماد حقیقی ارتباط خالصانه با خداوند کریم و زمینه ساز تحولات معنوی عظیم در جامعه ما بوده و هست. این مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در حالی است که در محرم الحرام سال گذشته، صفوف منظم هیئت‌های مذهبی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، حماسه عظیم و بی بدیلی از نظم معنوی و شور همراه با شعور حسینی را بر جای نهاد و تحسین و تجلیل مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) را در پی داشت.
موضع گیری های دوگانه ستاد ملی مبارزه با کرونا به همین ختم نشده است. باز بودن همچنان مرز ترکیه و مسدود ساختن مرز عراق و ممنوعیت سفر به عراق حتی با روادید عموم مؤمنان را نسبت به این شورا گله مند ساخته است. مقام معظم رهبری در سال گذشته و در آستانه شب‌های قدر، بر لزوم بهره مندی این شورا از متخصصان معنوی و کسانی که ارزش ذکر و مناجات و دعا و توسل در برداشته شدن بلاها و شدائد را بدانند، تاکید جدی فرمودند.
اکنون پس از گذشت یک سال از این فرمایش مهم، ستاد ملی مبارزه با کرونا باید پاسخ بدهد که از چه متخصصان معنوی استفاده کرده و در مصوبات خود با کدام یک از چهره‌های معنوی و مذهبی مشورت کرده است!
تردیدی نیست که هرگونه سهل انگاری نسبت به برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان، به سلامت معنوی جامعه ما ضربه خواهد زد و امیدواریم، هم اکنون که سلامت جسمی بخشی از مردم عزیز ما بر اثر ویروس کرونا به خطر افتاده است، شاهد به خطر افتادن سلامت معنوی جامعه اسلامی نباشیم.
خانه مداحان اهل البیت (علیهم السلام) ضمن ابراز نگرانی و تأسف فراوان از مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی محافل ماه مبارک رمضان، امیدوار است این شورای محترم، در فرصت باقی مانده به جبران این مصوبه بپردازد و زمینه را برای برگزاری مراسم پرشور در ماه مبارک رمضان و با رعایت دقیق همه شیوه نامه‌های بهداشتی فراهم آورد و از سلامت معنوی جامعه عزیزمان، پاسداری و حراست نماید.

مجمع علمی و تخصصی خانه مداحان اهل البیت (علیهم السلام)

یادآور می‌شود بیانیه مشترک مجمع علمی تخصصی خانه مداحان و هیئت مدیره خانه مداحان اهل البیت (ع) و بنیاد دعبل خزاعی به امضای حجج الاسلام احمد پناهیان و جواد محمد زمانی و آقایان مرتضی طاهری، محسن طاهری، سعید حدادیان، میثم مطیعی، یدالله بهتاش، احمد چینی، سید احمد صالحی خوانساری، سید آقا سیاح اصل، مصطفی خورسندی، حمید رضوانی، سید علی قریشی، مهدی باقری، احمد نیکبختیان، سعید غضنفری، سید مهدی مؤمنی، ابوالفضل بختیاری، حسین وزیری، عباس دلجو، محمد فراهانی و سید محمود علوی رسید.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *