سیاوش ایمانی«تاش» را ساخت

0


موسیقی فارس- سیاوش ایمانی در یک تجربه جدید همراه با گروه نوازی ایرانی«سپیدار»آلبوم «تاش» را منتشر کرد.
آلبوم موسیقی«تاش» عنوان قطعه ای از گروه نوازی ایرانی است که برای مخاطب خاص ساخته و منتشر شده است.
این تجربه تازه در گروه‌نوازی ایرانی«تاش» در قالب یک آلبوم با موسیقی سیاوش ایمانی و خوانندگی مهدی امامی است که در سبک موسیقی ایرانی روانه بازار موسیقی کشور شد.
در این آلبوم که توسط موسسه فرهنگی هنری «ماهور» منتشر شده است، سیاوش ایمانی (تار و مراژ)پدرام خاورزمینی (تمبک)، سینا دانش(کمانچه)،هوشمند عبادی (نی) آریا محافظ( سنتور) گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.
«نام»، «سرآواز»، «تار»، «کرشمه وار»، «ساز و آواز – شاه میرزا»، «قصه» و… عنوان قطعات این آلبوم هستند.
ایمانی درباره این آلبوم نوشته است: تاش تجربه‌ای‌ست در راستای طراحی، ساخت و اجرای یک «مجلسِ» گروه‌نوازی ایرانی، در چارچوبِ موسیقی دستگاهی.
در نگاه من، مفهومِ «مجلس موسیقایی» هم‌زمان دو بُعدِ ساختار و مخاطب را برجسته می‌کند. از جهت ساختار، یک مجلس موسیقی ایرانی، به‌طور معمول، کلیّتی فُرم مانند را شامل می‌شود: پیش درآمد، ضربی، ساز و آواز، چهارمضراب، تصنیف و رنگ. البته کلیّتی منعطف که راه را بر دخل و تصرف و تفسیر نمی‌بندد، کما اینکه تاش نیز، به‌طور کامل، به این روند پای‌بند نمانده است.
از جهت مخاطب، در برابرِ «کنسرت» یا «آلبوم» که شنونده‌ای بی‌نام و عام را مخاطب قرار می‌دهد، در تصور من، یک مجلس موسیقی ایرانی بیشتر مخاطبی محدود و خاص را مد نظر دارد؛ مخاطبِ خاصی که با این موسیقی و شیوه‌های گروه‌نوازی و تک‌نوازی‌اش آشناست. در حضورِ چنین مخاطبی باید کم گفت و گُزیده گفت. تاش کوشیده است چنین باشد.»
«ایرا»، «ساقه خشک بهار ۱ و ۲» و «شهرود» از جمله آلبوم‌هایی است که تاکنون از سیاوش ایمانی منتشر شده‌ است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید