نقل قول‌های همایون شجریان درباره‌ ربنا پدر

0

موسیقی فارس-شقایق لواسانی: سالیان سال بود که با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، با نزدیک شدن به لحظات ملکوتی اذان مغرب و لحظات افطار، «ربنا» استاد محمدرضا شجریان در خانه‌ها طنین‌انداز می‌شد و شور و حال دیگری به مهمانان بارگاه الهی می‌بخشید.

اما اکنون چند سال است که ما از شنیدن صدای ربنا در تلویزیون محروم مانده‌ایم و دلتنگ برای شنیدن دوباره و شور حال دلنشین قدیمی به هنگام افطار هستیم.گویا مدتی قبل خسرو آواز ایران طی انتشار نامه‌ای بیان کردند که آثار ایشون اجازه پخش در تلویزیون را ندارد و لیستی بلند بالا از این اثار را منتشر کردند.


اما در پی سوالات پی در پی مردم، همایون شجریان در یک نشست خبری با حضور سهراب پورناظری و سحردولتشاهی و مقابل دوربین عکاسان و خبرنگاران به این نکته واکنش نشان داد و اعلام کرد: «پدر اجازه پخش ربنا را داده اند.»


وی با بیان اینکه در لیست قرارداده شده در آن نامه نامی از ربنا آورده نشده، افزود: «این قطعه مال مردم است و به مردم تقدیم شده است.»

با اظهارات همایون شجریان در خصوص قطعه‌ی ربنا ابهامات درخصوص چرایی پخش ربنا برطرف شد. حال باید هرسال با رسیدن ماه رمضان آرزومند برای پخش دوباره‌ی ربنا منتظر بمانیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید