موسیقی فارس-گروه بیت باکس مینور از معدود گروههای بیت باکس در ایران ویدیوی جالبی منتشر کرد.
این گروه بیت باکس ایرانی گاهی اوقات در پارک ها به صورت گروهی یا انفرادی به بیت باکس میپردازند.
از گروه مینور چندی پیش در سریال قورباغه مورد استفاده قرار گرفت که بازخورد خوبی میان کاربران و مخاطبان داشت .
در واقع هنر اجرای درامز و ساز توسط دهان را بیت باکس می گویند و عمدتا هنر تقلید ساز‌های کوبه‌ای است و امروز به شدت با فرهنگ هیپ‌هاپ در ارتباط است.البته نباید فراموش کنید که بیت باکس ممکن است شامل تقلید صدای ساز هم باشد. یعنی با توجه به تبهر بیت باکسر یا کسی که بیت باکس را انجام می دهد قابلیت اجرای صدای ساز‌های دیگر هم وجود دارد.یک از عناصر موسیقی هیپ‌هاپ بیت باکسینگ است و این را هم اضافه کنیم که این هنر زیبا فقط به هیپ‌هاپ خلاصه نمی شود و امروزه در خیلی از سبک‌ها مورد استفاده و استقبال شنوندگان قرار گرفته است.
بیت‌باکس زدن یا ضرب دهانی یا حنجره‌نوازی (به انگلیسی: Beatboxing) نیز نوشته می‌شود و شکلی از سازهای کوبه‌ای است. بیت‌باکس در واقع هنر تولید ضرب درام، ریتم و موسیقی با استفاده از دهان است. امروزه بیت‌باکس جزو یکی از ۵ عنصر اصلی موسیقی هیپ هاپ شمرده می‌شود اگرچه بیت‌باکس تنها محدود به موسیقی هیپ هاپ نیست. ترانه آن دختر مال من است از مایکل جکسون و پل مک‌کارتنی از اولین ترانه‌های معاصری است که از بیت باکس زدن در آن استفاده شده است.
امروزه بیت باکس یک هنر کاملاً مستقل از هیپ هاپ است و به تنهایی شناخته شده و گسترش یافته است.اما همچنان آن را بخشی از هیپ هاپ می دانند.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *