نماینده ایرانی تبار فرانسه در رتبه دوم مسابقات یوروویژن ۲۰۲۱

0


موسیقی فارس- مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۲۱ در حالی به پایان رسید که یک هنرمند ایرانی تبار توانست خوش بدرخشد.
باربارا پراوی، شرکت کننده ایرانی الاصل مسابقات یوروویژن که از طرف فرانسه در مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۲۱ درخشید و توانست با استقبال خوبی مواجه شود.او در این مسابقات در جایگاه دوم قرار گرفت.
گروه موسیقی Måneskin از ایتالیا برنده این دوره از مسابقات یوروویژن بود. اختتامیه
این دوره از یوروویژن شب گذشته در شهر روتردام هلند برگزار شد.
گروه مانسکین با آهنگ Zitti e buoni در فینال این مسابقات با کسب ۵۲۴ امتیاز توانست مقام اول را کسب کند.

گروه مانسکین از ایتالیا


در حالی این اتفاق افتاد که جیمز نیومن که نماینده بریتانیا بود نتوانست با آهنگ آهنگ Embersی خود یک رأی کسب کند.اولین بار در تاریخ یوروویژن بود که یک هنرمند نتوانست یک رأی از داوران ۳۹ کشور (که هر کدام می توانستند تا ۱۲ امتیاز را به یک اجرا بدهند) دریافت کند.
با رأی داوران، گروه مانسکین در رتبه چهارم قرار داشته و سوییس رتبه اول را کسب کرده بود اما آرای تماشاگران باعث شد تیم ایتالیا با ۵۲۴ امتیاز به رتبه اول صعود کند. گیون موهاراماج ۲۲ ساله که نماینده سوییس بود، شگفت انگیزترین و غیرمنتظره ترین نماینده شب گذشته بود که در نهایت در رتبه سوم قرار گرفت.
باربارا پراوی نماینده فرانسه، که علاقه بسیاری به شعر ایرانی دارد، نوه دختری حسین زنده رودی نقاش برجسته ایرانی است. این هنرمند ۲۸ ساله در شاعری و نقاشی نیز مهارت دارد و در سال های گذشته برای شرکت کنندگان در یوروویژن شعر نوشته بود. مسابقات آواز یوروویژن، یک رقابت موسیقایی در میان کشورهای اروپایی است که از سال ۱۹۵۶ هر ساله برگزار شده است.

باربارا پراوی


در مرحله نهایی این مسابقات، پس از پایان اجراهای شرکت‌کنندگان، رای‌گیری اینترنتی برای کسب آرا آغاز شده و برنده این مسابقه با حاصل جمع رای مردم و داوران انتخاب می‌شود.

مسابقات سال گذشته به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد اما بسیاری از کشورهای شرکت کننده همان نمایندگانی که برای سال گذشته در نظر گرفته بودند را با آهنگ هایی جدید به این مسابقات فرستاده بودند. گروه مانسکین اولین اجرای گروهی است که از سال ۲۰۰۶ برنده این مسابقات می شود. گروه ایتالیایی مانسکین که محبوب داوران و تماشاگران بودند برای قرار گرفتن در صدر با تیم های فرانسه و سوییس رقابت سختی داشتند و بدین ترتیب سومین پیروزی تیم ایتالیا در مسابقات یوروویژن رقم خورد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید