موسیقی فارس- امیرحسین طائی آلبوم «دفتر دل» را با صدای خود و در ژانر موسیقی ملی و بهره مندی از یک فضای ارکسترال منتشر کرد.

آلبوم «دفتر دل» به خوانندگی امیرحسین طائی در ژانر موسیقی ملی و بهره مندی از یک فضای ارکسترال پیش روی مخاطبان قرار گرفت. این اثر دومین آلبوم رسمی این هنرمند جوان است که در سبک موسیقی ملی و ارکسترال فعالیت می‌کند.

طائی درباره دومین آلبوم رسمی خود گفت : پس از انتشار آلبوم «ره رویا» که هدف اصلی آن زنده کردن بخش مغفول مانده‌ موسیقی ایرانی و تطبیق آن با هارمونی و ارکستراسیون مدرن بود، این مجموعه با نام «دفترِ دل» را تولید و در آن سعی کردم علاوه بر پیشبرد اهداف گذشته یعنی استفاده از هارمونی و ارکستراسیون مدرن، در تنظیم قطعات نیز از فضای تصویری و روایی بیشتری استفاده کنم.

وی افزود: ما با سایر عوامل این مجموعه تلاش کردیم تا از نهایت ظرفیت موسیقی کلاسیک و جهانی برای بیان موسیقی ملی و اصیل ایرانی استفاده شود ضمن اینکه در سرایش و انتخاب ترانه‌ها هم در عین حفظ اصالت قدیم از زبان روز و کلام ساده استفاده شده است.»

این آلبوم شامل ۹ قطعه به نام‌های «دل عاشق»، «دفتر دل»، «پیوند»،«شانه‌ باد»، «بداهه نوازی ویولن»، «چهارمضراب ویولن»، «شبگرد»، «ایران» و«یار»است. ضمن اینکه امیرحسین طائی آهنگساز و تنظیم کننده این آلبوم بوده که محسن ملاقدیمی به عنوان ترانه سرا و آهنگساز و آرمین تاجبخش به‌عنوان تنظیم کننده وی را همراهی کرده‌اند.

روشنک نوشی و آرمین قیطاسی (فلوت)، حسام صدفی نژاد (ابوا)، فرامرز نیوپور (کلارینت)، امید تاج دوست (باس)، فرهاد قاسمی(تنور)، شرینا رازانی (آلتو و سوپرانو)، امیرحسین طائی، کوشا صرافی گهر و مهدی جوانبخت (ویولن)، امیرحسین طائی، حمید یاسری و پیمان ابوالحسنی (ویولا)، کوشا صرافی گهر و مسعود فیروزی نژاد شیرازی (ویولنسل)، امیرحسین طائی (پیانو و تکنواز ویولن)، علی نراقیان (سازهای کوبه‌ای) نوازندگان این آلبوم هستند. ضمن اینکه مهدی وجدانی به‌عنوان مشاور هنری در این آلبوم حضور دارد.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *