پای حمید صفت همچنان گیر است

0

موسیقی فارس-حمیدصفت مجددا درگیر دادگاه شد.

کمتر کسی است که اکنون ماجرای دادگاهی شدن حمید صفت را نشنیده باشد.و همچنین کمتر کسی می داند که در آخرین حکم صادره از سوی دادگاه، وی بالاخره از اتهام وارده تبرئه شد.
امابه تازگی اعلام شده چند روز پس از نقص حکم قصاص و تبرئه شدن وی، پرونده وی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده تا بار دیگر وی به دادگاه مراجعه کرده و از اتهام وارده به خود دفاع کند.

مرداد ماه سال 96 رسیدگی به پرونده قتل ناپدری حمید صفت آغاز شد.

قضات دادگاه کیفری بعد از بررسی پرونده حمید صفت ،با ادله کافی اقدام به صدور رای کردند.

ناپدری حمید صفت بعد از درگیری با او، در حالی که مضروب شده بود،با یکی از دوستانش تماس گرفت و موضوع را به اورژانس اطلاع داد.

او در همان لحظات اولیه قبل از اینکه هوشیاری خود را از دست بدهد،اعلام کرده بود با حمید صفت درگیر شده است.

چند روز بعد هوشنگ در بیمارستان جان خود را از دست داد و حمید صفت به اتهام قتل عمد بازداشت شد.پرونده بعد از کش و قوس قضایی برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و حمید صفت با رای دادگاه به قصاص محکوم شد.

حمید صفت در دفاعیات خود در دادگاه گفته بود قصد به قتل رساندن ناپدری خود را نداشته و تنها با دست صورت او را هل داده است.

با توجه به این دفاعیه بعد از اینکه حکم قصاص صادر شد برای عده ای این سوال ایجاد شد که چرا قضات دادگاه مرگ ناپدر حمید صفت را قتل عمد تشخیص داده و او را به قصاص محکوم کردند.

قضات شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران بعد از بررسی و مطالعه پرونده و مشورت در رای صادر شده نوشتند:«نحوه رفتار مرتکب هنگام درگیری فیزیکی همراه خشونت و ایجاد وحشت شدید بوده است به نحوی که همسایگان را به سمت محل نزاع کشانده است.و اظهارات شهود و مطلعین که بعضا همسایگان و یا مراجع نظامی و امدادی و خدماتی بوده اند حکایت از وضعیت غیرمعمولی مقتول،از نظر سلامت جسم بعد از درگیری داشته است.به نحوی که سرگیجه و تهوع و استفراغ همراه بالا آوردن خون مورد تائید آنها قرار گرفته و نیز با توجه به اینکه متهم بیش از 10 سال با مقتول زندگی کرده و کاملا به وضعیت جسمی و روحی و اخلاقی وی آشنا بوده؛و از بیماری های زمینه ای و داروهای مصرفی وی و نیز عمل جراحی قلب در آلمان و وضعیت کهولت سن وی کاملا آشنا بوده است، و علیرغم اطلاع از اوضاع واحوال ناپدری خود همراه با تصمیم قبلی موجبات فراهم شدن صحنه وحشت و خشونت و ایجاد درگیری فیزیکی را فراهم کرده است، قطعا از مسلمات رایج ورود خسارت جانی غیرقابل جبران به حساب می آید.

علم و آگاهی متهم از ضعف و بیماری و پیری مجنی علیه در تحقیقات مضبوط در پرونده محرز گردیده است.

لذا با عنایت به جمیع محتویات پرونده،شکایت اولیای دم وگواهی پزشکی قانونی ناشی از انجام معاینات و کالبد گشایی و نظریات هیات های متعدد کمیسیون پزشکی همگی فوت را متاثر از خونریزی مغزی و آسیب به نسج مغزی قید کرده اند.

اظهارات شهود و مطلعین،گزارش تحقیقات مرجع انتظامی،اقرار صریح و مقرون به صحت متهم مبنی بر ایجاد درگیری فیزیکی همراه با جو خشونت و وحشت شدید جهت ترساندن مجنی علیه و دفاعیات غیر موجه متهم که همواره دفاعیات او از شروع پرونده تا تحقیقات تکمیلی و نهایی دچار تغییر و تحول بوده و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده بزه انتسابی قتل عمدی مرحوم هوشنگ اسدزاده را توسط متهم حمیدرضا امیری صفت محرز و مسلم است ومستندا به بند پ ماده 290 و 381 قانون مجازات اسلامی متهم موصوف را به یک بار قصاص نفس با چوبه دار محکوم می نماید.»

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید