موسیقی فارس-برنامه سپید جامگان آسمانی که به تهیه کنندگی مرجان قندی از رادیو سلامت پخش می شود، روایتی از مجاهدت و ایثار سپیدپوشانی است که در عنفوان جوانی پای در میدان عشق و ایثار گذاشتند.
به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، مرجان قندی، تهیه کننده در این باره می گوید: گرچه از سالهای دفاع مقدس گذشته، اما حماسه ها و دلاوری ها آن مقطع تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار باقی مانده است. به همین دلیل برنامه سپید جامگان آسمانی با این محوریت روانه آنتن می شود و ما در این برنامه به جامعه پزشکانی می پردازیم که همگام با سایر اقشار جامعه و رزمندگان راهی جبهه های حق علیه باطل می شدند.
وی ادامه می دهد: این برنامه کاری از گروه سلامت روان رادیو سلامت است که روز جمعه 28 خرداد ماه به زندگی مرحوم دکتر سیدعلی خالقی دماوندی فوق تخصص جراحی ستون فقرات و دکتر سید عباس پاک نژاد جراح عمومی می پردازیم که از جمله پزشکانی بودند که برای ادای دین، هجدهم مهرماه ۱۳۵۹ راهی آبادان شدند و در بدو ورود به اسارت نیروهای بعث عراق در آمدند. از آنجایی که رژیم بعث عراق پزشکان و خلبانان ایرانی را به بندهای انفرادی منتقل و اسامی آنها را به صلیب سرخ اعلام نمی کرد. متاسفانه شش سال از سرنوشت این عزیزان اطلاعی در دست نبود.
این برنامه روزهای جمعه هر هفته از ساعت 13 و 20 دقیقه پخش می شود.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *